Славия шокира домакина си Левски и го победи с 2:1 в голямото столично дерби на кръга в Първа лига.

Съперничеството предизвика допълнителен интерес, тъй като може да има огромно значение в борбата за участие в Лига Европа през следващия сезон.

Засега предимство имат "сините", които са на втората позиция с 53 точки. Славистите са вече само на пункт зад съперника си, като официално се намесват в борбата наравно с останалите.

Снимка 486675

Станислав Иванов откри за Левски през първото полувреме, но с попадения на Ивайло Димитров и Филип Кръстев през втората част, гостите се добраха до безценния успех.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Левски - Славия 1:2, Кръстев бележи за Славия, обратът е факт!

Дербито е с голямо значение в битката за второто място

Първото полувреме започна с няколко добри ситуации и пред двете врати. Постепенно домакините наложиха преимуществото си и притиснаха своите опоненти в собствената им половина.

Акциите за "сините" се редуваха една след друга, като бе очевидно, че те ще са максимално настоятелни, в преследване на трите точки в мача.

В 17-ата минута се стигна до поредното изпълнение на ъглов удар в полето на "белите". Първоначално Ейолфсон не се отчете с възможно най-добро отиграване, но след това Станислав Иванов, от близка дистанция, вкара за 1:0.

Натискът на футболистите на Тодоров не спря до почивката, като изглеждаше, че е само въпрос на време те да стигнат до ново попадение.

Няколко солидни намеси на Стериакис обаче не позволиха това да се случи. Стражът реагира по прекрасен начин, при далечен изстрел на Лозев малко преди почивката.

Центрирания на Галин Иванов, които оставаха по-скоро без ясен адресат. Това представляваше в най-общи линии играта на Славия.

Снимка 486674

Филип Кръстев показа неколкократно защо е привлякъл интереса на клуб като Манчестър Сити, но така и не се добра до възможност за внасяне на сериозно напрежение в полето на Георгиев.

Бившият вратар на "белите" се намеси решително само в два случая, като в единия спаси с рамо удар с глава от непосредствена близост на Бенгюзов.

Така или иначе преднината на "сините" се запази до почивката.

След паузата и в двете единайсеторки бяха извършени редица кадрови промени. Това измени начин, по който съставите подходиха към минутите до края на мача.

Състезателите на Славия определено се активизираха и вече съвсем не разчитаха на далечни изстрели и центрирания от Галин Иванов.

Резултатът беше изравнен след 65 минути игра. Тогава влезлият като резерва Ивайло Димитров засече по ефектен начин топката с глава, пращайки я в мрежата на Георгиев за 1:1.

За Димитров, който се появи на терена като резерва, това бе трети гол през сезона. Любопитно е да се отбележи, че предходните му два бяха вкарани в предишната среща с Левски от сезона.

До края на срещата атаки имаше и към двете врати, но както Георгиев, така и Стериакис не позволяваха отново да бъдат преодоляни.

Снимка 486672

И когато по всичко изглеждаше, че равенството няма да бъде променено, Филип Кръстев реши всичко в мача с точен диагонален удар, който връчи безценните три точки на "белите".

Така битката за призовите позиции в елита се запазва все така жива и непредвидима, като статуквото остана непроменено.

Снимка 486669

Резултатът доказа, че конкуренцията в шампионата е налична и всеки тим ще се бори до последно за максимума в кампанията.