Отборът на шампиона Левски се наложи лесно с 3:0 срещу гостуващия Берое в двубой от 12-ия кръг на „А" група. Това бе десета победа за „сините" в първенството.

Домакините откриха от дузпа, която беше отсъдена за игра с ръка на футболист на старозагорския тим в пеналта. Димитър Телкийски бе точен в 23-ата минута.

Христо Йовов, който навърши в събота 29 години, бе в основата на втория гол, паднал 10 минути по-късно след комбинация с Бардон, която бе завършена от Мирослав Иванов.

След почивката рожденникът Йовов се поздрави сам като наниза третото попадение в 49-ата минута. Малко след това нападателят бе заменен от Георги Иванов - Гонзо под бурните аплодисменти на зрителите на стадион „Георги Аспарухов".

Ветеранът Даниел Боримиров не попадна в групата за мача, заради заболяване. Младият вратар Божидар Митев записа успешен дебют в „А" група.

„Удовлетворен съм от желанието и старанието на футболистите и от победата- каза наставникът на Левски Станимир Стоилов. - Можехме да спечелим още по-убедително. Стана добър мач. Дани Боримиров е болен с температура и затова не игра".

Стоилов отказа да коментира думите на Стоян Орманджиев, че „сините" са попаднали случайно в Шампионската лига.