Христов сменя Кавдански.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме стартира с многобройни нарушения на състезателите на Царско село. Те се редуваха в грубите си изяви основно в средата на терена, като сред най-потърпевшите състезатели на домакините бяха Паулиньо и Иванов.

Тиам пък действаше безкомпромисно срещу звездата в нападението на Царско село Родни Антуи.

Вратарят на гостите имаше доста работа в рамките на първите 45 минути, като на два пъти трябваше да се намесва след опити на Ейолфсон и Иванов да поразят целта.

Резултатът беше открит след 27 минути, когато Робърта прати топката в мрежата. Иванов получи добро подаване и стреля силно. Пласид успя да спре движението на топката, но за негово нещастие тя продължи към Робърта, който от близка дистанция я вкара във вратата.

Шест минути преди края на първата част Иванов все пак ознаменува доброто си представяне в срещата с гол за 2:0.

Този път асистенцията бе на сметката на Алар, който изведе добре младия си съотборник. Иванов стреля точно, макар и без да влага излишна сила в изпълнението си, като това направи задачата много трудна за стража на съперника.

Преди почивката Тиам спря нова акция на Антуи и предотврати намаляването на разликата. Така домакините водят комфортно с 2:0 след първите 45 минути на "Герена".

45′

Почивка.

41′

Тежък сблъсък между Миятович и Кавдански.

Падна на главата си вратарят на "сините".

Играта е спряна.

39′

ГОООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Станислав Иванов.

Той се разписва с технично изпълнение от близка дистанция.

Асистенцията беше на Дени Алар. Пласид не се намеси добре и допусна за втори път топката да влети в мрежата му.

38′

Горанов центрира технично към Райнов.

Не успя да отиграе качествено топката.

Алар дебнеше от задна позиция, но заради намесата на Райнов остана извън екшъна в наказателното поле.

34′

Паулиньо се изправя на крака.

Държи се за дясното рамо.

Играта все пак продължава с участието на "синия" ас.

33′

Груб фаул на Минев срещу Паулиньо.

Първоначално играта не беше спряна, но след това реферът Давидов все пак временно прекъсва атаката на "сините".

30′

Робърта извежда Алар очи в очи с Пласид!

Изстрел!

Страничният арбитър вдига флага си, маркирайки засада.

Повторенията не потвърждават на 100% взетото от съдиите решение.

27′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Робърта!

Разбъркване пред Пласид, той успя да играе с топката след изстрел на Иванов, но при добавката си Робърта беше безупречен.

"Сините" излизат напред в резултата!

25′

Робърта овладява.

Пробва да стреля. Топката се отбива в тялото на бранител.

Добавката на Райнов не е успешна.

22′

Първи точен изстрел в мача.

Робърта го отправя.

Вратарят на Царско село не среща затруднения и спира акцията на домакините.

20′

Центриране на Миланов в полето на Царско село.

Ейолфсон засича подаването с глава.

Кълбото минава над напречната греда.

18′

Закачката между Ейолфсон и Антуи продължава.

От самото начало на мача двамата се борят за надмощие.

Този път нападателят извършва нарушение срещу исландеца в полето на Миятович.

12′

Тиам се опитва да изведе Робърта зад бранителите на Царско село.

Вратарят на съперника обаче е на мястото си.

Излиза Пласид и хваща топката.

11′

Тиам спира Антуи далеч преди той да се е приближил до пределите на полето на Миятович.

Действа на ръба на позволената грубост състезателят на домакините.

10′

Нова атака за Левски по десния фланг.

За пореден път центрирането на Миланов не е отиграно подобаващо от "син" нападател.

Без 100%-ви възможности за отбелязване на попадение в първите няколко минути.

7′

Продължителна атака на гостите.

Андерсон достига до възможност за изстрел.

Шутира в тялото на бранител.

Корнер в полза на Царско село. Миятович скача и хваща топката в ръцете си.

5′

Нарушение и на Серкан Юсеин.

Играта не може да бъде продължена вече няколко минути.

Само няколко секунди затишие и нов фаул срещу състезател на домакините...

4′

Втори фаул и на Даскалов в мача.

Горанов остава да лежи на земята.

Футболистът на Царско село е предупреден неофициално от съдията.

3′

Иванов и Миланов опитаха интересна комбинация по десния фланг.

Центрирането е избито от вратаря на съперника.

Акцията на "сините" продължава.

3′

Минев е безкомпромисен в действията си.

Този път срещу Паулиньо.

Фаул в полза на "сините".

2′

1′

21 Асен Чандъров 9 Венцислав Христов

Левски и Царско село се изправят един срещу друг в двубой от 17-ия кръг на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов". Срещата започва в 17:45 часа.

И двата тима записаха загуби в последния кръг. "Сините" отстъпиха като гости на Ботев в Пловдив, а новакът в елита загуби от Дунав.

Станислав Костов и Илия Юруков са контузени в редиците на "сините", но нападателят отново тренира с отбора.

Станислав Костов поднови тренировки с Левски

Голмайсторът на Левски поднови тренировки

Станислав Костов отново се готви с основната група на "сините"

Наставникът на Царско село Никола Спасов заяви, че целта пред отбора е да събере 20 точки до зимната пауза.

В момента тимът има 15 точки. До края на полусезона освен с Левски има мачове с Ботев (Пд), Етър и Берое.

Спасов няма проблеми с контузени и наказани и ще пусне на терена оптимален състав в търсене на поне точка от "Герена".

Снимка 448866

В първия двубой между двата тима "сините" вкараха двата най-късни от всичките си 32 гола в първенството.

Робърта се разписа в 88-ата минута и 51-вата секунда, Станислав Иванов - в 90-ата минута и 32-рата секунда.