90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 1633
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Царско село спечели гостуването си на Левски с 1:0 в шампионата

Слаб Левски продължава да чупи антирекорди, загуби от Царско село и е опасно близо до последното място в елита!

"Сините" с нов срамен мач на "Герена"

89′

ГРЕДА!!! Отборът на Левски пропиля уникална възможност да изравни резултата 60 секунди преди края на редовното време. Тома Даске игра след центриране от фаул, а ударът му удари страничния стълб. Джони Пласид бе паднал на тревата, а вратата му беше напълно празна. Страхотен шанс за голова добавка се откри пред Живко Атанасов, който и от няма метър направи далеч по-трудното, стреляйки в напречната греда. Пропуск, за който дори самият той не можа да повярва, че е факт!

87′

Стефан Христов пък ще бъде заменен от централния нападател Мирослав Будинов.

85′

Емануил Манев ще замени Ивайло Марков.

80′
Снимка 493288

78′

Симеон Мечев ще замени в халфовата линия на Царско село - Антонио Георгиев.

77′

Младият Марин Петков ще трябва да спасява Левски от загуба. Влиза на мястото на Станислав Иванов.

76′

Андерсон Кордейро се появява в игра вместо Уесли Ната.

75′

Левски стигна до точен удар във вратата на Джони Пласид, 15 минути преди края на мача...Стайн Спиерингс пробва да насочва технично от границата на наказателното поле, ала стражът от Хаити беше на своето място.

72′

БРАХИМИ! Царско село имаше перфектната възможност да затвори мача в 72-ата минута. При числено превъзходство в полето на левскарите, "царете" можеха да нанесат своя финален удар, ала резервата Брахими се забави и беше блокиран от Здравко Димитров.

71′
Снимка 493300

70′

Илия Юруков пък напусне терена, а вместо него ще видим Деян Иванов.

69′

Насиру Мохамед се появява в игра вместо Матео Стаматов.

68′

Антонио Георгиев игра непозволено срещу Димитров и получава картон.

67′
Снимка 493293

66′

ГРЕШКА! Джони Пласид не се намеси по най-добрия начин при остър корнер от страна на Здравко Димитров и без малко не сгреши фатално. Стаси Иванов обаче бе недостатъчно ориентиран, за да може да направи каквото и да е доближилото го кожено кълбо.

62′

Смяна в състава на гостите. Мохамед Брахими ще замени Салиф Сисе.

53′

Гостите се бяха пренесли малко по-масирано в атака и това можеше да им изиграе лоша шега в 53-ата минута. За тяхна радост, финалното подаване на Мартин Петков към Паулиньо бе доста некачествено, след което ситуацията бе напълно туширана от доброто излизане на Пласид.

Снимка 493297

48′

Догонващият в резултата тим на Левски погледна по-сериозно в атака. След паузата момчетата на Георги Тодоров обсадиха вратата на Пласид, но така и не се намираше кой да отправя заветния изстрел. Всичко това пък отваряше сериозни пробойни в отбраната на вековниците, за които Царско село дебнеше много внимателно.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 493294

45+3′

ПОЧИВКА!

45+2′

ГОООЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО!! 0:1!! ВАСЕВ! Полувремето вървеше към своя край, но явно само така си мислеха футболистите в "синьо". Фланговият бранител на Царско село - Ивайло Марков центрира от фланга, а балонната топка разкри сериозното неразбирателство между Тома Даске и Матео Стаматов. От всичко това се възползва Божидар Васев, който технично с глава насочи към незащитения от Михайлов ъгъл.

43′

Първо официално предупреждение в мача. Получава го Тома Даске.

41′

РОБЪРТА СЕ КОНТУЗИ! Голям проблем сполетя треньора на домакините Георги Тодоров. Най-добрият футболист на Левски - Найджъл Робърта получи травма в десния си глезен и се наложи да бъде заменен принудително от младия Мартин Петков в 40-ата минута.

Снимка 493289

35′

НАМЕСА НА ПЛАСИД!! Стражът на Царско село имаше ключова роля за това да предпази своя тим от попадение в 35-ата минута. Стайн Спиерингс разсече "царската" отбрана с пас за Робърта, който обаче бе блокиран перфектно от навреме излезлия национал на Хаити.

33′

Центриране от фаул на Орлин Старокин, което нямаше необходимата височина и се превърна в лесна плячка за защитата на Царско село.

23′

Футболистите на Царско село притесниха максимално именития си опонент в 23-ата минута."Червените" се пребориха за топка в центъра, след което излязоха в ситуация "трима на трима". Стефан Христов спечели сериозен периметър с топка в крака, но ударът му бе блокиран от перфектно позиционирания Живко Атанасов.

Снимка 493292

20′

Играта се пренесе в центъра на терена, а Царско село постепенно изравни процента на владение на топката. Чуват се и пламенните наставления на техния наставник Любослав Пенев.

15′
Цонев: Искат ме от България, но и от чужбина

"Имам проблеми с предишния си клуб"

13′

ЗДРАВКО ДИМИТРОВ! Добрите "сини" акции продължиха и в 13-ата Илия Юруков се озова в непосредствена близост до малкото вратарско поле на опонента. Халфът веднага комбинира с намиращия се на дузпата Здравко Димитров, който обаче от няколко метра, вместо да намери мрежата, шутира право в глава на защитника Хулио Родригес.

11′

ПАУЛИНЬО!! Селекцията на Георги Тодоров пропусна да открие резултата в 11-ата минута. Порив на техническа креативност връхлетя Паулиньо в този миг, след като прокара топката между краката на съперник и с достатъчно скорост се откъсна зад отбраната на Царско село. Завършващият му удар обаче бе доста слаб и премина покрай дясната греда на Пласид.

7′

Отбраната на "сините" направи сериозен подарък на своя опонент в ответната атака, когато Тома Даске сбърка пас в невралгична зона. Царско село опита да отправи изстрел възможно най-бързо, но момчетата на Любо Пенев се забавиха. Всичко завърши с нещо средно между изстрел и подаване на Божидар Васев.

Снимка 493291

6′

В 6-ата минута домакините създадоха първата ситуация, по-значима за отбелязване. Матео Стаматов и Паулиньо комбинираха добре на фланга, след което българинът отправи прострелен пас, успореден на голлинията, уловен в точния момент от Джони Пласид.

3′

Топлото време в столицата бе враг №1 и на двата тима, след първия съдийски сигнал на Георги Давидов. Пасовете на "сини" или "червени" често стигаха до грешния адресат, а опасните подходи към някоя от вратите бяха лимитирани до минимум.

1′