Нефтохимик изпусна Левски в среща от програмата на 6-ия кръг на Първа професионална лига.

Спорът между двата тима в Бургас завърши при резултат 1:2.

Точен за "сините" на два пъти след изпълнения от бялата точка, беше Роман Прохазка, а за домакините се разписа Вълчанов.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

НА ЖИВО: Нефтохимик - Левски

При успех грандът ще се изкачи еднолично на първото място

Преди години този мач минаваше в графата "дерби", а бургазлии често се оказваха препъни камък за столичани. Така беше и днес, въпреки че "шейховете" не са онзи страховит отбор, който бяха.

Представянето на отбора като цяло е незадоволително, което доведе до освобождаването на изпълнителния директор Пламен Михов.

В Левски бяха на обратния полюс преди първи сигнал днес, като новият силен човек на "Герена" - Спас Русев гарантира финансовата стабилност на клуба.

Успехът на Левски изкачи еднолично тима на първото място, а може и да се задържи там, ако Дунав не успее да победи ЦСКА в утрешния мач между двата отбора.

Тези сметки се оказаха коректни, въпреки че Нафтата се пребори за всяка педя терен тази вечер.

Резултатът беше открит в 24-ата минута, когато точен от дузпа за гостите беше Роман Прохазка.

Натискът на "сините" не секваше, но пък всяка една контраатака на домакините изглеждаше повече от заплашително.

На два пъти бургазлии претендираха и че не им е била отсъдена дузпа, но повторенията така и не бяха категорични дали реферът Чинков е сбъркал в отсъжданията си или не.

Именно при една от вихрените акции на домакините в 53-ата минута обаче резултатът беше изравнен.

Вълчанов стреля от над 20 метра, топката рикошира в тяло на "син" футболист и влетя в мрежата на Йоргачевич за 1:1.

Въпреки няколкото извършени смени в последствие, Люпко Петрович така и не успяваше да промени случващото се на терена.

Все пак, в продължението на двубоя и отново след точно изпълнена от Прохазка дузпа, Левски се добра до победата с 2:1.