Левски най-после показа лицето, което всички феновете на тима искат да виждат. "Сините" разгромиха Локомотив (Пловдив) с 5:0 в първи мач от плейофната фаза на Първа лига.

В супер герой на срещата, играна на "Герена", се превърна Божидар Краев. Кадърът на ДЮШ на "сините" вкара цели четири гола.

Старши тренорът на столичани Николай Митов заложи и на други таланти от школата, с което обра овациите на "Георги Аспарухов".

Сред титулярите започна Станислав Иванов, който замени Бабатунде Адениджи. Освен него в игра се появиха Алекс Боримиров и Ивайло Найденов. За пореден мач под рамките на вратата пък бе Николай Кръстев.

Снимка 287735

Еуфорията в "синьо" обаче бе тъга за "смърфовете". Гостите играха доста слабо и не създадоха нито едно чисто голово положение. Мартин Камбуров не показа познатата си форма, която рядко пропуска да демонстрира пред "сините", които са смятани за негови абонати.

Срещата започна с тотален натиск на Левски. В 12-ата минута падна първия гол. Антонио Аниете бе намерен много добре от Георги Костадинов, испанецът навлезе в наказателното поле и стреля в близкия ъгъл, вкарвайки красиво попадение за 1:0.

В 36-ата минута Аниете подаде към Станислав Иванов, той отклони към Краев, който вкара в далечния ъгъл с десния крак.

Само три минути по-късно 19-годишният талант вкара втори гол. Сашо Александров опита да намери Аниете, но не успя, топката стигна чрез рикошет до Краев, който мигновено стреля за 3:0.

През втората част шоуто с марката "Краев" продължи.

В 51-ата минута, надеждата на Левски вкара хеттрик след като Бабатунде Адениджи го намери добре и националът между Везалов и Виданов стреля за 4:0.

Снимка 287733

В 70-ата минута младокът вкара и четвърти гол след като Ел Харуби изчисти лошо топката и тя стигна право в краката на Краев, който напредна и от близко разстояние направи 5:0.

До края на мача, "сините" можеха да вкарат и още, но все пак се задоволиха с разгрома си с 5:0.