Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов" Зрители: 3013
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Септември с 2:0 в мач от Първа лига

Офанзивен Левски срази Септември и се изкачи на върха в Първа лига

Треньорът Стоянович тръгна с успех на "Герена", Мариани и Костов отбелязаха за крайното 2:0

89′

Последното събитие на "Герена" бе минута преди края, когато в игра след продължителна контузия се завърна Филише Нашименто.

85′

Макар и демонстрирал стабилност тази вечер, Мартин Полачек не пропусна да направи една от обичайните си грешки за мач. Словакът не бе подготвен при шут от далечно разстояние, като само навременната намеса на "син" бранител го спаси от добавка в собствената му мрежа.

Снимка 374011

82′

КАБРАЛ! Жерсон Кабрал демонстрира страхотна скорост в 82-ата минута, след като задмина Диаби по крилото и опита да отбележи от малък ъгъл. Е, това не беше възможно най-добрата идея, тъй като вместо това можеше да комбинира с непокрития Юруков или Обертан.

76′

Серджиу Буш ще играе като централен нападател на Левски, след като заменя Станислав Костов.

Снимка 373999

75′
74′

Жълт картон за Ишмаел Байду, който бе декориран заради опит за симулация.

72′

Последна рокада в лагера на Септември, Мирослав Будинов ще доиграе срещата вместо Крис Гади.

71′

Жълт картон за Здравко Димитров от състава на Септември.

70′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА КАБРАЛ!! 3:0 не стана и в 70-ата минута, когато липса на още малко футболна класа попречи на Жерсон Кабрал да отбележи. Цялата работа свърши Габриел Обертан, който му даде топката малко пред голлинията. Тя обаче рикошира в ръката на крилото и това не остана незабелязано от главния арбитър Костадинов.

Снимка 373992

67′

Първа смяна в Левски. Станислав Иванов отстъпва мястото си на друг младок - Илия Юруков.

60′

Ходещият червен картон Алвеш ще бъде заменен от Иван Тилев. Ники Митов се подсигурява.

59′

Предупреждение за Аласана Диаби, който репликира главния съдия.

56′

ИВАНОВ!! Попадението определено убягваше на младия Станислав Иванов, който регистрира поредния си пропуск в 56-ата минута. Милош Цветкович задължи нападателя да отбележи с прекрасен пас, но Стаси пак не намери мрежата на сломения съперник.

Снимка 374008

Източник: БГНЕС

54′

Септември пък продължаваше да тормози „сините“ единствено чрез своя капитан Боби Галчев, който така и не намираше очертанията на вратата при удари от далечна дистанция.

Снимка 374009

52′

ПРОПУСК НА ОБЕРТАН! Левски можеше да стартира втората част с трети гол. Всичко се случи след едно отлично двойно подаване между Обертан и Костов, което изведе френската звезда сам срещу вратаря. Габриел обаче направи по-трудното и буквално от два метра прати коженото кълбо над горната греда.

48′

Първо официално предупреждение в мача, получава го Фабиано Алвеш.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

Снимка 373998

44′

Селекцията на Славиша Стоянович отговори с две добри възможности. При първата Обертан хитро получи в коридор, но след това пасът му до Кабрал бе пресечен. Второто положение бе за Аймен Белаид, който не се разписа с глава при центриране от корнер.

39′

ПОЛАЧЕК! Постепенно отборът на Септември изнесе играта в половината на Левски и незнайно как не върна един гол след уникално меле в 39-ата минута. Непробиваем пред голлинията на "сините" бе Марин Полачек, който спаси изстрел отблизо на Александру Бенга. Последва страховит карамбол, при който на три пъти играчи на септемврийци имаха възможност да се разпишат, но топката така и не преминаваше през купа от левскари.

28′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! СТАНИСЛАВ КОСТОВ!! 2:0! Левски усети насадилото се притеснение в редиците на своя опонент и след кратко време го наказа с втори гол. Давиде Мариани шутира от средна дистанция, като ударът му затрудни максимално Галев. Погрешно избитата топка попадна в краката на дебнещия Слави Костов, който с лекота покачи до 2:0.

26′

Ядосан от случващото се в отбрана, треньорът на гостите Николай Митов извърши наказателна смяна. Обект на неговите критики стана някогашният юноша на Левски - Георги Стоичков. Бесният специалист го замени с Иван Стоянов, а при размяна на реплики със своите помощници от скамейката заяви: "Той не знае къде е, мисли си, че още е в Левски!".

Снимка 373988

25′
Снимка 373995

24′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:0!! ДАВИДЕ МАРИАНИ! "Синьото" чакане приключи в 24-ата минута, когато резултатът бе открит. Отново в епицентъра на събитията бе Жерсон Кабрал, който навлезе в полето на съперника и върна леко назад за връхлитащия към дузпата Давиде Мариани. Швейцарецът не се нуждаеше от допълнително докосване, а веднага насочи коженото кълбо в септемврийската мрежа.

20′

Гостите от кв. "Красна поляна" продължиха по същата схема на действие и в 20-ата минута отново разгърнаха светкавична своя акция. Този път обаче за Полачек беше по-леко, след като Крис Гади не намери очертанията на вратата.

15′

ШАНС ЗА СЕПТЕМВРИ! Макар и доминиращи в срещата, левскарите без малко не инкасираха попадение в собствената си врата. Септември разгърна отлична контра в 15-ата минута, при която Здравко Димитров спечели индивидуалния си сблъсък с Холмар Ейолфсон и стреля незабавно от малък ъгъл. Мартин Полачек обаче бе на мястото си и направи решително спасяване.

Снимка 373994

12′

Борис Галчев опита да притесни Мартин Полачек с изстрел от над 20 метра, който мина високо над горната греда.

8′

ИВАНОВ!! Селекцията на Славиша Стоянович беше близо до откриващия гол в 8-ата минута. Кабрал подаде за 19-годишния титуляр днес Станислав Иванов, който шутира без подготовка. Изстрелът му нямаше необходимата точност и сила, поради което не затрудни сериозно подсигурилия своя ъгъл Вальо Галев.

6′

Първият, който пробва да направи мача малко по-остър беше Жерсон Кабрал. Крилото осъществи самостоятелна атака през центъра, която можеше да завърши и с удар, ако на рискован шпагат не бе легнал централният бранител на Септември - Аласана Диаби.

3′

Двубоят на "Герена" стартира без очаквания от всички "син" домакински натиск. Двата тима си спретнаха сериозна битка в центъра на терена, която отвори единствено работа на главния съдия Петър Костадинов.

Снимка 373991

1′

93. Атанас Кабов 9. Мирослав Будинов

Отборите на Левски и Септември се изправят един срещу друг в ранния неделен двубой от програмата на Първа лига. Срещата е от съществено значение за "сините", които при определен развой на дербито Лудогорец - ЦСКА, могат да заемат еднолично първото място в първенството ни.

Левскарите разполагат със 150 000 евро за трансфери, Македа все още е вариант за атаката

Бившият нападател на Манчестър Юнайтед продължава да бъде свободен агент

Селекцията на Славиша Стоянович ще се бори и за първи успех на свой терен през кампанията. До този момент левскарите играха веднъж на "Герена", като завършиха 2:2 с варненския Черно море.

Септември вдига свой стадион

В момента столичани домакинстват на "Васил Левски"

Кадровите проблеми пред сърбина продължават да стоят на дневен ред. През седмицата "сините" се разделиха със своя разиграващ халф - Жорди Гомес, който предприе ново кипърско предизвикателство. Контузия продължава да лекува Давид Яблонски, като мястото му в отбрана отново ще бъде заето от Аймен Белаид. Завръщане сред стартовите 11 ще направи и капитанът Иван Горанов.

Готови за игра пък са лекуващите доскоро контузии Филипе Нашименто и Паулиньо. На терена днес ще видим и някой измежду "сините" таланти Станислав Иванов и Илия Юруков. Атаката на домакините пък ще бъде водена от Станислав Костов.

Обертан обича да бележи на Септември

Срещу столичани са и единствените му голове в редовния сезон на Първа лига ...

Септември пък продължава да бъде постоянен в своята непостоянност. Селекцията на Николай Митов демонстрира двете си лица, след като първо разби като гост Черно море с 1:5, а след това падна у дома от новаците Ботев (Враца).

Основната заплаха за домакините ще идва от Крис Гади и Борис Галчев. По крилата ще атакуват Ишмаел Байду и Здравко Димитров.

Главен съдия на срещата е Петър Костадинов от Добрич, с помощници Мартин Ангелов и Димитър Стоилов. Четвърти рефер е Георги Иванов, а делегат на БФС ще бъде Костадин Костадинов. Работата на съдиите зорко ще следи Евгени Георгиев.