Левски успя да победи Верея в мач от 18-ия кръг на Първа лига. "Сините" се наложиха на "Трейс Арена" с 1:0.

Така тимът на Елин Топузаков остана на три точки зад лидера Лудогорец. Шампионите обаче са с два мача по-малко, като по-късно днес гостуват на "Лаута" на Локо (Пд).

Днес двата тима се бориха доста в Стара Загора. Новакът опита да затрудни "сините" до краен предел.

По трибуните в Стара Загора по-многобройни бяха феновете на Левски, които помогнаха на тима да се почувства като домакин на "Трейс Арена".

За първи път като титуляр за столичани започна Хеан Деса. Перуанецът демонстрира огромно желание за доказване и на няколко пъти застраши вратаря на домакините Иван Караджов.

Домакините играха цяло полувреме с човек по-малко след като Елиаш получи втори жълт картон.

Снимка 267462

Единственото попадение в мача стана дело на Антонио Аниете, който успокои малко изнервения до краен предел Елин Топузаков. Така Топчо излезе победител в сблъсъка с друг млад специалист - Александър Томаш. Двамата треньори са колеги и в НСА, където зедно караха курс за "ПРО" лиценз.

НА ЖИВО: Верея - Левски

Томаш и Топчо в сблсък на "Трейс Арена"

Преди началото на срещата, двата отбора почетоха с минута мълчание паметта на загиналите в село Хитрино.

В началните минути, Сукуна пое топката от центъра на терена, след което намери Йорданов. Бившият играч на Левски подаде към Чико Цветанов, който стреля, но бе отсъдена засада. Постепенно Левски взе инициативата и търсеше упорито попадението. Перуанецът Хеан Деса демонстрира огромно желание за изява и не пропускаше шанс да стреля към вратата, пазена от Караджов.

В 41-ата минута Левски бе много близо до гола. Прохазка намери добре Адениджи, той изскочи срещу Караджов и се забави с изстрела. Вратарят изби с десния си крак, спасявайки попадение в мрежата си.

В добавеното време на първата част, Елиаш получи втори жълт картон след като удари с ръка в лицето Прохазка. Така опитният играч на Верея остави тима си с човек по-малко.

През втората част Левски владееше инициативата. В 68-ата минута "сините" успяха да открият резултата. Аниете бе забравен от защитата на домакините при центриране на Прохазка в наказателното поле. Нападателят на Левски отбеляза с глава, разстрелвайки отблизо вратата на бившия "армеец" Иван Караджов.

До края на мача, не се стигна до чисто голово положение.

След двубоя, Левски е на 2-ото място с актив от 4- точки. Верея е на 7-ата позиция с 22 пункта.