В дербитата между Левски и ЦСКА през март не липсват обрати в резултата. До момента са регистрирани 2 "червени" и 3 "сини" такива.

На 31 март 1955 година Стефан Абаджиев дава аванс на Левски в 21-ата минута, но още до почивката ЦСКА води след точни изстрели на Петър Михайлов и Стефан Стефанов. След нея Георги Димитров оформя крайното 3:1 за "армейците". До следващата обръщалка в резултата през 3-ия месец минават 25 години. На 22.03.1980 г. отново се радва тимът от "Армията". Николчев извежда Левски напред, но с два гола на Спас Джевизов и един на Марио Вълков ЦСКА повежда с 3:1 преди Емил Спасов от дузпа да оформи крайното 3:2.

Снимка 260559

Източник: Официален сайт на ЦСКА

5 години по-късно ликуват на "Герена". Настоящият спортен директор на "червените" Пламен Марков вкарва за ЦСКА на 9 март 1985-а, малко преди почивката. След нея Петър Петров, Пламен Цветков и Руси Гочев носят успеха на "сините".

През 1988-а отново те вдигат победоносно ръце, след като успяват да заличат аванс от две попадения на "червените". Любослав Пенев открива в 6-ата минута от дузпа, а Емил Костадинов удвоява само 2 по-късно. Още преди да е минал половин час обаче, е фиксирано крайното 3:2 за Левски. Петър Петров намалява в 18-ата, Георги Йорданов изравнява в 27-ата, а Наско Сираков хвърля в екстаз феновете в 29-ата.

Снимка 281680

През 1999 година, при същото цифрово изражение, но с малко по-различен сценарий, победата отново е за тима от "Герена". Милен Петков открива от дузпа за ЦСКА в 8-ата минута. Георги Иванов прави 1:1 в 27-ата, преди в 61-ата минута да даде аванс на тима си. Александър Александров-Кривия бележи за 3:1 в 69-ата.

Малко преди края Асен Букарев, който след това бе футболист, скаут, помощник-треньор и мениджър в Левски, вкара за ЦСКА, който губи с 2:3.

Асен Букарев пред ТОПСПОРТ: ЦСКА е разколебан, Левски има по-добри футболисти

"Не си спомням да съм бил юноша на Литекс или на Чавдар (Етрополе)", заяви бившият ръководител на "Герена"