Няколко часа след вечния враг ЦСКА, отборът на Левски също се поздрави с дебютна победа през новия сезон в Първа лига. "Сините" се справиха с огромното напрежение и постигнаха лесен успех с 2:0 над новаците от Витоша (Бистрица).

Столичани защитиха тезата на своя треньор - Николай Митов и доказаха, че "има светлина" в техните изяви, надигравайки по категоричен начин скромната селекция на Костадин Ангелов.

Левски - Витоша 2:0 (Развой на срещата по минути)

"Сините" изпълниха голямата си цел

Тон за левскарския успех даде Антонио Вутов, който още във втората минута засече отлично подаване с глава на Васил Панайотов. Крайното 2:0 пък оформи Серджиу Буш през втората част, отпразнувал попадението си с аплодиращия го Сектор "Б". Победата на столичани можеше да бъде и далеч по-изразителна, ако за пореден път домакините не бяха сътворили куп непростими пропуски.

Снимка 306141

Големият момент на "Герена" обаче бе факт в 72-ата минута, когато дебют с фланелката на Левски направи звездното попълнение Габриел Обертан.

Бъдещето на старши-треньора Николай Митов пък остава обвито в мистерия, като тепърва ще става ясно дали джобният специалист ще бъде заменен от именит чуждестранен наставник, или ще получи още малко време за доказване в Левски.

Спас Русев избира между Авраам Грант и италиански наставник за нов старши-треньор на Левски

Спас Русев поставен пред сериозна дилема!

Изборът му става ясен до дни

Срещата започна по възможно най-добрия начин за "сините", които поведоха в резултата още с първата си атака към вратата на Витоша. Милош Цветкович проби по крилото, след като центрира към далечната греда за Панайотов. Играчът с №71 свали с глава за дебнещия Антонио Вутов, който от малък ъгъл не остави никакъв шанс на младия Християн Василев.

Снимка 306143

И докато Левски все още се радваше на своето попадение, Витоша имаше отличната възможност да изравни. Отофе Пол видя пролука в защитата на "сините" и центрира за своя капитан Четин Садула. Четката обаче нямаше необходимата доза шанс и с глава прати коженото кълбо над горната греда.

Окрилени от ранния си аванс, левскарите набързо можеха и да удвоят своята преднина. В петата минута Пиргов и Буш скочиха най-високо при един корнер, но неразбирателството между тях попречи на достатъчно акуратен изстрел в мрежата на "тигрите".

Габриел Обертан се прицели в шампионската титла на България

Обертан: Искам да спечеля нещо с Левски!

"Публиката ме прие по страхотен начин"

Десетина минути, след като "сините" отстъпиха инициативата на съперника, момчетата на Ники Митов имаха перфектната възможност да поведат с 2:0. Отбраната на Витоша тръгна да бие още на центъра атакуващите футболисти на Левски. Това отвори сериозна пробойна в нейните редици и само с един пас Роман Прохазка бе изведен сам срещу вратаря. Словакът предпочете отборната игра и пусна към непокрития Антонио Вутов. Играчът с №8 обаче направи по-трудното и не можа да си спре топката пред напълно опразнената врата.

Снимка 306147

Играчът на Удинезе продължаваше да бъде най-опасният играч в "синьо". В 18-ата минута нова отлична комбинация между него и Буш завърши с труден за изпълнение удар на Антонио, който премина над горната горната греда на Витоша.

Левски продължаваше да изпуска положения с лека ръка. И така беше в 31-ата минута, когато подвижният Серджиу Буш се откъсна по крилото и навлезе мощно в наказателното поле на съперника. Този път румънският таран предпочете индивидуалните действия и отправи диагонален шут, спасен с вещина от Християн Василев.

Антонио Вутов: С всеки един мач ще надграждаме

Вутов: Външни фактори се опитват да влияят на отбора

"Уча се от Гомез и Обертан"

Първата интересна възможност, за втората част, се откри за гостите от Бистрица. Левски сгреши в атака и това даде шанс на Григор Долапчиев да се понесе в атака, сам срещу трима бранители на съперника. Юношата на ЦСКА се справи с двама от тях, но в крайна сметка загуби при решителната си битка с Димитър Пиргов!

Снимка 306142

Все пак, домакините дочакаха своя момент и нанесоха своя втори решителен удар в 56-ата минута. Добре позната комбинация по крилото завърши с центриране на Прохазка. Топката намери Серджиу Буш, който падайки отправи изстрел с глава. Коженото кълбо се отклони в гърба на опитващия се да го спре Върбанов и влетя неспасяемо в мрежата на новаците за 2:0. Секунди след отбелязания гол, румънският таран побърза да сподели радостта си с най-крайните левскари от Сектор "Б".

Костадин Ангелов: Вървим по пътя си и каквото има да се случва, ще се случи

Лаптопа защити Митов: Не виждам смисъл в атаките срещу него

"Още сме неопитни и това си пролича"

Подобно на колегите си от Левски, футболистите на Витоша (Бистрица) също сътвориха страхотен пропуск. В 69-ата минута гостите получиха правото да изпълнят корнер. Йордан Върбанов игра с глава на първа греда, продължавайки за непокрития на втора Стефан Христов. Бившият нападател на Етър обаче изуми и самия себе си, не намирайки очертанията на "синята" врата.

До края голямото събитие на "Герена" бе официалният дебют на голямата звезда Габриел Обертан. В заветните мигове французинът дори можеше да запише и асистенция на своята сметка, но подаването му към Прохазка, завърши с удар на словака в обсега на Християн Василев.

Снимка 306152

Така Левски се поздрави с домакински успех в шампионата за първи път от 9 април тази година.

В следващия кръг на Левски предстои наглед нов лесен мач - гостуване на закъсалия тим на Верея. Витоша пък ще бъде поставен пред сериозно предизвикателство - домакинство на шампионите от Лудогорец.