Левски победи с класическото 3:0 Локомотив (София) в дербито на 14-тия кръг на "А" група.

И трите попадения в мача дойдоха след почивката, когато се разписаха Домовчийски в 47-ата, Христо Йовов от фаул в 56-ата и влезлия като резерва Георги Иванов-Гонзо в 70-ата минута.

Двата тима завършиха мача с по 10 души, след като в 30-ата минута Лусио Вагнер и Калоян Караджинов се хванаха за гушите, за което рефера Станислав Тодоров ги изгони. Активно участие в мелето взе и вратаря на "сините" Георги Петков, за което получи жълт картон.

Реферът Тодоров бе на път да изпусне мача, като пожали груби прояви на Домовчийски от Левски и Орачев от Локомотив, които също можеха да бъдат изгонени.

В основата на успеха на "сините" бяха Димитър Телкийски и Даниел Боримиров, които изработиха всички по-интересни положения пред вратата на Локомотив, включително и попаденията на Домовчийски и Георги Иванов.

Двубоят започна изключително нервно, като футболистите на двата тима се заритаха здраво пред погледа на безучастния рефер Станислав Тодоров. Така се стигна и до изгонването на Вагнер и Караджинов.

През втората част двата отбора се успокоиха, като надмощието на Левски доведе до трите гола във вратата на Голубович.

Най-чистото положение за гол за Локомотив бе пропиляно малко преди края на мача от национала Цветан Генков, който преодоля и вратаря Петков, но не вкара.

ЦСКА успя да стигне до победата при гостуването си на Родопа след голове на Еуген Трика и Йордан Юруков. Румънецът откри в 17-ата минута, след като успя да засече центриране на Гийом да Зади, а 15 минути преди края резервата Йордан Юруков вкара с глава след пас отдясно на адаша си Йордан Тодоров. Две минути преди края обаче Мирослав Тодоров от домакините върна един гол и върна интригата в срещата.

До края на триминутното продължение, назначено от рефера Цветан Георгиев, "армейците" трябваше да треперят след няколко опасни пробива отдясно на Десислав Русев. Все пак стихийните атаки на играчите от Смолян не донесоха нищо повече от няколко разбърквания.

В Пловдив Локомотив (Пловдив) и Литекс си размениха по едно попадение в рамките на две минути за 1:1. В 10-ата минута Петър Златинов изведе гостите от Ловеч напред, след като бе намерен отлично пред вратата на Локомотив от Родич.

В ответната атака Явор Въндев възстанови равенството. Удар на Владислав Златинов бе избит от вратаря Тодоров, като притичалия Въндев без проблем вкара за крайното 1:1.

В 56-ото варненско дерби в "А" група, пред 10 000 зрители Черно море победи с 3:0 Спартак (Варна).

Най-добрият за Черно море Маркос Да Силва в 39-ата, Масена Моке от дузпа в 54-ата и резервата Слави Жеков бяха точни за Черно море.

Отборът на Спартак завърши мача с 9 души, след като най-напред в 55-ата минута бе изгонен Стоян Ненов, а в 75-ата бе отстранен и Георгиев.

Футболистите на треньора Ясен Петров пропуснаха още куп изгодни положения за гол. За Спартак само Филипов опитваше да застрашава вратата на Черно море.

Марек и Славия направиха зрелищно 2:2 в мач, оцветен с два червени картона, изпусната дузпа и много нерви по терена и трибуните. В 52-ата минута бранителят на дупничани Янек Кючуков игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт картон. Ударът на Тодор Колев от бялата точка бе спасен от вратаря Чавдаров, но притичалият Николай Павлов довкара топката и откри в полза на "белите". Докато футболистите на Славия се радваха на попадението, Анжело Кючуков реши да търси сметка от рефера за червения картон и също пое към съблекалните.

В 68-ата минута обаче Владимир Джилас изравни резултата за радост на близо 1000-та зрители на стадион "Бончук". Две минути по-късно Саша Симонович отново даде преднина на възпитаниците на Ратко Достанич, но в 73-ата домакините отново намериха сили да изравнят, въпреки че играеха с двама души по-малко на терена. Голмайстор за Марек отново бе Владимир Джилас.

Берое изравни рекорда си за най-голяма победа в "А" група, след като разби като гост фенера на колоната в "А" група Черноморец Бургас (София) с 8:0. Виктор Списич реализира хеттрик, Данаил Митев вкара на два пъти, а по един гол добавиха Жельо Желев, Айзък Куоки и Тодор Симов.

Беласица пък победи гостуващия тим на Рилски спортист с 4:1 и измести отбора от Самоков от 13-ата спасителна позиция в класирането. Благой Наков и Ду Бала вкараха преди почивката, а Димитър Наков и Петьо Динков довършиха гостите през второто полувреме. Рилски спортист имаше сили само за почетен гол, отбелязан от Стефанов.

Вихрен стигна до успеха срещу Ботев (Пловдив) едва две минути преди края, когато Сержиньо центрира отдясно и непокритият македонец Славчо Георгиевски матира вратаря на "канарчетата" с удар с глава.