Левски се върна на второ място в класирането, след като победи с 2:1 като гост тима на Видима Раковски. Двата отбора се изправиха в пореден мач от V-ия кръг на "А" група, а головете за "сините" вкараха Дембеле от дузпа и Тасевски. Точен за Видима бе Заков в края на мача.

Столичани можеха да запишат и по-изразителен успех, но с уникални пропуски се отчетоха Иса и Младенов. Благодарение на победата Левски се изравни в класирането с Локомотив (София). Двата отбора делят второто място с актив от 12 точки. Лидер е Черноморец-Бургас с 13.

През първите 45 минути гостите от София бяха по-близо до откриване на резултата, като създадоха няколко отлични положения. Първото бе още в 3-ата минута, когато Мюлдер намери Жоазиньо, но бразилецът шутира неточно. Второто дойде в 28-ата минута, а с пропуск се отличи Даниел Младенов. В последната минута на първата част Исмаил Иса направи немислимото, след като останал сам срещу вратата на домакините от 3,4 метра стреля в аут.

Левски бе по-активният отбор и след почивката, като откри резултата в 55-ата минута, когато се разписа Дембеле от дузпа. Наказателният удар дойде след пробив на Жоазиньо и игра с ръка на Ашимов. Само няколко минути по-късно бразилецът можеше да реши всичко в мача, но силният му удар се отби в напречната греда.

Точка на спора сложи резервата Дарко Тасевски. Македонецът направи резултата 0:2, след като се разписа в 77-ата минута. С асистенция за попадението се отчете Жоазиньо, който бе най-добрият играч на терена. В продължението на мача домакините върнаха един гол чрез юношата на ЦСКА Герасим Заков. За повече обаче време нямаше.

ВИДИМА - ЛЕВСКИ 1:2

0:1 Дембеле (55'-дузпа)
0:2 Тасевски (77')
1:2 Заков (90')

СЪСТАВИ И КОМЕНТАР НА МАЧА ПО МИНУТИ ВИЖТЕ ТУК!