Левски взе първата си победа за новия сезон. "Сините" надиграха Черно море и заслужено спечелиха с 1:0 на негостоприемния "Тича".

До голяма степен младият тим на Стойчо Стоев успя да излъже варненци, които на практика бяха с най-голяма заслуга за гола във вратата си, в лицето на бранителя си Траян Траянов.

Първото полувреме протече крайно оспорвано, като на моменти и двата отбора имаха своите силни моменти и периоди, в които диктуваха играта.

Домакините се опитваха да задържат топката повече, докато столичани залагаха на по-затворена игра и контраатаки, които доста често вещаеха опасност за Китанов.

Борислав Цонев опита хубав удар в 37-ата минута, но Китанов успя да избие. Преди това лоши решения в последния момента на Орачев и Махмудов опропастиха добри атаки на гостите.

В самия край на първото полувреме дойдоха и най-интересните моменти в мача. Първо Траянов допусна фралантна грешка в своя пеналт, топката му бе отнета от настоятелния Цонев, който я вкара във вратата за 0:1.

Голът явно ядоса фен на домакините, който успя да удари Стойчо Стоев с бутилка. Треньорът на гостите явно се вбеси и я изрита към терена, за което реферът го изгони от пейката.

След почивката страстите продължиха да бъдат доста нажежени. Гостите не позволиха на варнеци да развият играта си, а резултатът бе на косъм да стане и 0:2. Краев получи пас отдясно и търкулна топката покрай Китанов, но този път Траянов бе на мястото си и успя да избие топката току пред голлинията.

Малко след това удар на Райков от фаул затрудни максимално Йоргачевич, но сърбинът успя да спаси. В 76-ата мин Курьор можеше пак да накаже Левски. Едно балонно центриране изненада домакините, топката се озова у Курьор, който обаче с глава от няколко метра стреля слабо и Йоргачевич улови.

В крайна сметка Левски успя да задържи аванса си до края и се поздрави с първа победа за сезона. Черно море пък записа второ поредно домакинско поражение.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:1