Левски постигна изключително лесна победа срещу Спортист (Своге) в среща от 25-ия кръг на "А" група. Шампионите разбиха своя съперник с 5:0. Два гола за успеха отбеляза бившият играч на "шоколадите" Мирослав Антонов.  Със спечелените три точки "сините" изместиха от четвъртото място Славия и вече имат 46 точки.

Левски откри резултата в 22-ата минута. Веселин Минев центрира отляво и Миро Антонов с глава матира Кючуков. "Сините" пропиляха няколко добри възможности, преди да се стигне до 35-ата мин. Александров изведе добре Жоазиньо, Тошко Кючуков излезе да избие топката, но тя му бе отнета от връхлитащия Антонов. След това за нападателя бе лесно да търкулне кълбото в опразнената врата.

Веднага след почивката шампионите стигнаха и до трети гол. Йовов хвърли страхотен пас към Александров зад гърба на защитата. Сашо надбяга пазача си и с техничен удар прати топката покрай вратаря на Спортист - 3:0.

Малко след това в игра се появи лекувалият дълго време травма Дарко Тасевски. Именно македонецът стана автор на четвъртото попадение, разписвайки се с глава след подаване на Кривия в 64-ата минута.

До края на мача "сините" правеха каквото си поискат с напълно предалия се съперник. Добри положения за пети гол профукаха Антонов и Тасевски.

В последните секунди на срещата Сашо Александров с красив прехвърлящ удар оформи крайното 5:0.

ПРОСЛЕДЕТЕ РАЗВИТИЕТО НА МАЧА МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!