Левски прекъсна серията си от два мача без победа в Първа лига и надделя с 1:0 над Локомотив (Пловдив). Срещата бе от 15-ия кръг на родното първенство. Жорди Гомес изпълни перфектно пряк свободен удар в 38-ата минута и с гола си развали дебюта на новия треньор на "черно-белите" Бруно Акрапович.

"Сините" събраха 28 точки и се върнаха на третото място във временното класиране. 26-кратните шампиони изостават на 3 пункта от втория ЦСКА и 8 от лидера Лудогорец. Двата тима се изправят един срещу друг в Разград в неделя. Пловдивчани имат 20 точки и заемат 8-о място.

Левски - Локомотив (Пловдив) 1:0

Левски - Локо (Пд) 1:0, "сините" с човек по-малко

Срещата на "Герена" започва в 17,30 часа

Треньорът на Левски Делио Роси бе подредил своите играчи в схема 4-4-2. Жорди Гомес действаше пред защитата, Прохазка бе отдясно, Панайотов отляво, а Габриел Обертан бе разположен зад нападателите Кабрал и Буш.

Въпреки по-офанзивната постройка на игра, "сините" отново не показаха нищо съществено в предни позиции през първото полувреме. Столичани бяха безидейни и не застрашиха Диао нито веднъж от игрова ситуация.

Снимка 321842

Срещата започна с надмощие на Левски, което се състоеше в по-дълготрайно владеене на топката, докато "черно-белите" действаха прибрано и дебнеха на контраатака.

В 27-ата минута Гомес и Обертан пробваха заучено статично положение, при което испанеца пусна в наказателното поле за френския ас, но ударът му бе блокиран от Пламен Крумов. Малко след това удар на Кабрал попадна право в ръцете на Диао.

Делио Роси: Заслужена победа, опитахме се да променим нещо в схемата на игра (ВИДЕО)

"С човек по-малко създадохме много повече голови възможности от друг път"

Така се стигна до 38-ата минута, когато Левски поведе. Жорди Гомес изпълни брилянтно пряк свободен удар и откри резултата.

Четири минути по-късно "сините" останаха с човек по-малко. Иван Горанов бе изгонен, след като фаулира откъсващия се сам срещу Митрев Димо Бакалов и получи директен червен картон. Симеон Райков прати топката над вратата от отсъденото нарушение пред наказателното поле.

Снимка 321841

Делио Роси прати Милош Цветкович на мястото на изгонения Горанов като ляв защитник, а отдясно застана Роман Прохазка.

Левски действаше по-предпазливо през второто полувреме, но въпреки това създаде по-чистите положения за гол. Първо Обертан открадна топката, но ударът му бе блокиран в последния момент.

Снимка 321840

В 56-ата минута Панайотов изведе Буш сам срещу Диао, но нападателят направи непростим пропуск и подари топката на стража на гостите.

Домакините отново бяха близо в 66-ата минута, когато Обертан пусна към Кабрал, който се озова сам срещу вратаря на пловдивчани, но не успя да го преодолее. Пет минути по-късно само малшансът попречи на Буш да вкара втори гол. Румънецът опита елегантно да прехвърли Диао, но топката мина покрай лявата греда и излезе в аут.

Снимка 321843

В следващите минути гостите на няколко пъти извършиха нарушения срещу играчи на Левски, а пред Гомес се откри нова добра възможност да обстрелва вратата на "смърфовете", но този път Диао се справи.

В 88-ата минута отново Буш бе близо до гол, но отново стражът на гостите се намеси добре и спаси неговия удар. В продължението на срещата пловдивчани поискаха дузпа за игра с ръка на Ейолфсон, но Николай Йорданов остана безмълвен.

Така "сините" се поздравиха с успех с 1:0.

Бруно Акрапович: Не всички играчи разбират това, което им казвам

Бруно Акрапович: Нямам футболисти за моя стил на игра (ВИДЕО)