Левски постигна много важна победа с 1:0 над Черно море в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение на "Герена" реализира Давид Яблонски в 12-ата минута. Срещата можеше да се развие по съвсем различен начин, ако две минути по-рано Георги Илиев бе реализирал дузпата, отсъдена в полза на "моряците".

С победата 26-кратните шампиони се събраха 21 точки и се върнаха на трето място, като вече изостават с 5 от лидера ЦСКА. Черно море е шести с 15 пункта.

Делио Роси заложи на Жерсон Кабрал в титулярния състав. Холандецът замени контузения Антонио Вутов, който дори не бе в групата за мача.

Снимка 315451

"Сините" изиграха колебливо първо полувреме, в което не успяха да затруднят особено много вратата на варненци. През втората част Обертан, Гомес и Буш се активизираха, но румънецът на няколко пъти бе спрян от Емил Михайлов.

Левски - Черно море 1:0

Левски - Черно море 1:0, Яблонски бележи, гостите пропуснаха дузпа

Двубоят на "Герена" започва в 17,30 часа

Първите десет минути преминаха в повече борба в центъра на терена. При една атака на гостите Васил Панайотов фаулира Мариян Огнянов в наказателното поле и реферът Станислав Тодоров посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Илиев, който изпълни дузпата крайно несериозно и стреля слабо в центъра на вратата, а Митрев улови топката.

Снимка 315450

В ответната атака Левски Жорди Гомес тресна греда от пряк свободен удар, след което последва корнер. Испанецът центрира от ъгловия удар, а Давид Яблонски с елегантен удар откри резултата. Това бе четвърти гол за чеха от началото на сезона.

В 24-ата минута отново Яблонски бе близо до гол. Емил Михайлов не се намеси добре при удар на Гомес, топката се върна в защитника, чийто удар от близка дистанция мина над вратата.

Снимка 315452

До края на полувремето Черно море поизравни играта, а "сините" не успяха да създадат нищо интересно пред противниковата врата.

Левски взе инициативата в началото на втората част. В нейното начало домакините поискаха дузпа, след като Михайлов удари Буш в опита си да улови една центрирана топка, но  реферът замълча.

Делио Роси: Трябва да работим върху завършващата фаза

Делио Роси: Трябваше по-рано да решим мача (ВИДЕО)

"Имаше ситуации, в които можеше да вкараме гол, но ни липсваше последния пас"

Последваха две неубедителни намеси на стража на варненци, но левскарите не се възползваха от това.

В 59-ата минута се откри добра възможност пред Зехиров, но Митрев излезе и скъси ъгъла, а след това изби в корнер.  Малко след това вратарят на Левски отрази удар на Кузма.

Снимка 315466

Играчите на Делио Роси отново вдигнаха оборотите. Серджиу Буш открадна топката от Костадинов и без да се бави нанесе силен удар, който Михайлов отрази. Добрите изяви на вратаря на гостите продължиха и малко след това, когато той остави своя отбор в мача. Стражът показа завиден рефлекс при удар отблизо на Давид Яблонски след центриране в наказателното поле и не добра намеса на Кузма.

Снимка 315449

В 79-ата минута Левски организира добра атака, Обертан върна към Буш в наказателното поле, а румънският ас на "сините" без да се бави стреля, но топката мина покрай дясната греда на Черно море. В 87-ата минута Белмонт получи добро подаване от Обертан, но от точката на дузпата прати топката над вратата.

Така Левски постигна важна победа и вече е на 5 точки от лидера ЦСКА.

Емануил Луканов: С тази непримиримост и игра ще успеем

Емо Луканов: Паднахме от един корнер, който го нямаше (ВИДЕО)

"Загубихме психологическия момент след дузпата"