Левски победи Миньор с 2:0 като гост в най-интересния мач от 2-ия кръг на "А" група. "Сините" определено имаха преимущество през първото полувреме и могат да съжаляват, че не поведоха. Перничани пък започнаха по-добре след почивката, но в края на мача се дръпнаха в защита да пазят резултата и това им изигра лоша шега. Само за 5 минути между 79-ата и 84-ата "сините" вкараха два гола и взеха резонна победа.

Левски излезе само с Георги Христов в предни позиции на "Стадиона на мира". Треньорът на шампионите Ратко Достанич отново заложи на схема с един централен нападател и две крила в лицето на Зе Соарес и Христо Йовов.

В средата на терена действаха Бардон,Тасевски и Сърмов. Генев пък замени Рабех в центъра на отбраната.

Картотекираният в последния момент Костадин Хазуров е сред стартовите 11 на перничани.

Първото по-опасно положение в мача се откри пред гостите от столицата. В 12-ата минута Георги Христов се възползва от грешка в защитата на перничани и пресече една върната към Чворович топка. Вратарят обаче излезе навреме и успя да парира удара.

Малко по-късно Тасевски също опита шут, който обаче бе блокиран от защитник в жълто-черно.

В 20-ата мин. Зе Соаресцентрира отлично отдясно и качи топката на главата на македонския национал, който обаче би в аут. Левски имаше игрово предимство в тези начални минути. Миньор опитваше да организира контри, които обаче се проваляха заради прибързани отигравания.

Живко Миланов пък получи травма и бе заменен принудително от Шакиб Бензукан в 26-ата мин.

В 32-ата Христо Господинов отправи и първия по-опасен удар към вратата на Георги Петков. Капитанът на перничани стреля силно извън наказателното поле, но  топката мина над напречната греда.

В 38-ата мин. дойде и най-изгодното положение за "сините". Левски организира чудесна контра, а Христов получи отличен пас от Йовов на празна врата. Нападателят стреля, но Чворович плонжира и успя да отклони топката, която се удари в напречната греда, след което бе уловена от вратаря.

Миньор започна по-добре след почивката, халфовете на Левски пък нямаха идея как да организират атака към Чворович. Неприятно впечатление обаче направи фактът, че перничани играеха доста грубо, като най-потърпевш така, както и през първата част, бе Зе Соарес.

В 60-ата минута Хазуров бе близо до гола, но ударът му с глава мина на сантиметри от левия стълб на Петков. Достанич се опита да влее живец в тима си, заменяйки Тасевски с Дениран Ортега, малко след това нигериецът можеше да се разпише. Той бе намерен отлично от Зе Соарес, но ударът му бе спасен от Чворович.

Няколко минути по-късно късметът се усмихна на Левски. Йовов центрира от фаул, но никой в наказателното поле не засече топката. Това подлъга Чворович, който закъсня да реагира и кълбото влетя в мрежата му - 0:1.

В 83-ата минута страхотно двойно подаване между Христов и Ортегаизведе първия сам срещу Чворович. Вратарят събори нападателя и съдията бе категоричен - дузпа. Потърпевшият застана зад топката, но сръбският врата изби удара му. Топката обаче попадна у притичалия Ортега, който не сгреши - 0:2.

Миньор - Левски 0:2

0:1 Йовов (79')

0:2 Ортега (84')