Отборите на Левски и Черноморец не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в дербито от 24-ия кръг на „А" група. Боли изведе бургазлии напред в резултата, но с голове на Калво и Йовов домакините осъществиха обрат. Крайното 2:2 оформи направилият пореден силен мач Шаешу с гол в 81-ата минута.

По този начин Левски остава на пета позиция в класирането, на цели 10 точки зад лидера ЦСКА. Момчетата на Ясен Петров записаха пети пореден мач без победа. Черноморец пък събра 51 точки, с 6 по-малко от лидера в класирането.

Играчите на Левски започнаха по-агресивно двубоя на „Георги Аспарухов" и в началните минути упражниха териториален натиск. Въпреки това обаче действията на „сините" доведоха само до няколко центрирания на Нуно Пинто, които не застрашиха Стоян Колев и карето защитници пред него.

В средата на първата част гостите от Черноморец откриха резултата. Бургазлии организираха отлична контраатака, която завърши с точен удар на Яник Боли. Шаешу се справи с Пинто и центрира в полето към Асис, който с глава отклони топката към Боли. Таранът на гостите отправи силен удар, който мина между краката на Пламен Илиев - 0:1.

Футболистите на Ясен Петров отговориха светкавично и в 28-ата минута изравниха резултата. Испанецът Тони Калво се разписа с фамозен шут от около 35 метра, който не остави никакъв шанс за реакция на Стоян Колев. Уникално изпълнение на Калво!

До края на първата част пред двата отбора се откри по още една добра възможност, отново чрез Боли и Калво. Този път обаче ударите и на двамата бяха слаби и попаднаха в обятията на вратарите.

Левски започна мобилизирано втората част и стигна до втори гол в 55-ата минута. Нуно Пинто центрира остро от левия фланг, Христо Йовов изскочи от втора позиция и с глава прати топката в мрежата - 2:1! Красив гол на „Бижутера".

Очаквано в минутите до края на двубоя „акулите" се хвърлиха в атака да търсят изравнителен гол, което предостави доста свободни пространства на „сините" за контраатака. В 68-ата минута Жуниньо изведе Рамос на фланга, последният центрира прострелно в полето, но в последният момент Траян Дянков изби в корнер.

Последните 10 минути на срещата предложиха нова порция футболни емоции. В 81-ата минута Черноморец изравни резултата чрез Шаешу. Алжирецът бе изведен отлично с пета от Боли, влезе в полето на Левски и със силен диагонален шут вкара за 2:2.

Няколко секунди по-късно Левски можеше да стигне до трети гол, но далечният удар на Мюлдер разтресе напречната греда на вратата на Колев. Малшанс за домакините. В минутите до края нови голове не паднаха и двата отбора поделиха по точка.

ЛЕВСКИ - ЧЕРНОМОРЕЦ 2:2 (СТАТИСТИКА)