Отборът на Левски постигна победа с 3:1 над състава на Ботев (Пловдив) в един от най-вълнуващите двубои от втория кръг на родния шампионат.

Въпреки афишираните сериозни амбиции и закани, гостите от Пловдив не успяха да зарадват многото свои привърженици, които бяха дошли на стадион "Георги Аспарухов", където Левски доказа, че въпреки проблемите е по-класния отбор и добави нови три точки в своя актив.

Симеон Райков изведе Левски напред с две попадения, преди Енрике да намали минути преди края на първото полувреме. Станислав Ангелов пък оформи крайното 3:1 в края на мача.

Около 9000 зрители, една трета от които феновете на гостите, наблюдаваха динамичен и хубав двубой, в който Ботев удари две греди, а Левски също нацели веднъж напречния стълб и пропусна още редица положения.

Още в началните минути Симеон Райков бе много активен, а в 15-ата минута усилията му бяха възнаградени с гол. Марсиньо изведе крилото сам срещу вратаря Шеткус, а бившият играч на друг Ботев - този от Враца не сгреши и реализира за 1:0 в полза на Левски.

Седем минути по-късно, в 22-рата минута на мача, резултатът стана 2:0, а голмайстор отново се оказа Симеон Райков. Владимир Гаджев стреля силно, но стражът на Ботев боксира. Топката обаче попадна в краката на Райков, който реагира бързо и вкара втория си гол в мача и удвои преднината на "сините" за радост на привържениците в Сектор Б.

Второто попадение поуспокои домакините, които позволиха няколко атаки на своя съперник, но Иван Цветков и компания не бяха достатъчно концентрирани. Левски също не спря да атакува, но няколко нови шута на Райков и центрирания не доведоха до нов гол.

Вместо това, в 42-ата минута при едно прострелно центриране на Станислав Костов, Енрике засече топката в мрежата зад Пламен Илиев, връщайки интригата в мача - 2:1 за Левски, като при този резултат завърши първата част.

В 48-ата минута Иван Цветков стреля от пряк свободен удар в гредата, а точно 10 минути по-късно същото стори и Вандер след нов шут. В 73-тата минута гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Дяков, но съдията остана безмълвен.

Точка на спора сложи Станислав Ангелов в 78-ата минута. Капитанът на Левски осъществи двойно подаване с Карвальо и останал сам срещу Шеткус не сгреши, вкарвайки за 3:1 в полза на своя тим. Малко след това гредата нацели и Башлиев.

В добавеното време двамата вратари се намесиха решително по веднъж след изстрели съответно на Прохазка и Иван Цветков и до нови голове не се стигна.

Така след успеха си над Черноморец с 1:0 в първия кръг, Левски добави нови три точки и продължава без грешка под ръководството на Илиан Илиев в родния шампионат. Ботев пък допусна първо поражение след победата на Славия в първия кръг.

ЛЕВСКИ - БОТЕВ - 3:1

1:0 - (15' - Симеон Райков)
2:0 - (22' - Симеон Райков)
2:1 - (42' - Артур Енрике)
3:1 - (78' - Станислав Ангелов)