Левски постигна лесна победа над Пирин в мач от 7-ия кръг на Първа лига. „Сините” се наложиха над „орлетата” с 2:0 на стадион „Георги Аспарухов”.

Така тимът на Люпко Петрович записа пети пореден успех, който качи отбора на първото място в класирането. Дунав би си върнал лидерската позиция само, ако победи като гост Берое утре.

Днешната среща бе изгледана на живо от новия собственик на „сините” Спас Русев. Босът за първи път акостира на „Герена” като благодетел на тима.

Снимка 253883

Мачът срещу Пирин бе по-специален за двама от футболистите на домакините. Днес Тунде Адениджи празнува 21-ия си рожден ден и си подари чудесен подарък, вкарвайки попадение.

Капитанът на тима Роман Прохазка пък отбеляза своя мач номер 100 с екипа на тима. Феновете на „сините” направиха жест към един от любимците си, подарявайки му специална фланелка с номер 100.

НА ЖИВО: Левски - Пирин

"Сините" в търсене на пета поредна победа

Срещата започна доста добре за „сините”. Домакините натикаха „орлетата” в собствената им половина и резултатът не закъсня. В 18-ата минута Димитър Пиргов вкарва първия си гол за "сините" след като бе изпуснат от защитата и засече с глава от корнер.

В 27-ата минута рожденикът Адениджи бе изведен от Нар и стреля, Аргилашки опита да се намеси, но в крайна сметка топката влезе в мрежата за 2:0.

Снимка 253885

Пет минути по-късно Аниете стреля много опасно в обратния ъгъл, но топката мина много близо до вратата. През втората част Левски рязко свали оборотите, за ужас на Люпко Петрович, който държи играчите му винаги да пресират съперника си. Двата отбора така и не успяха да създадат чисто голово положение.

В 79-ата минута новата деветка на Левски Илиан Мицански записа официален дебют на „Герена”. Националът влезе на мястото на Аниете и само две минути по-късно си изпроси жълт картон за симулация в наказателното поле.

Така след този мач, Левски е лидер със 17 точки. Пирин пък е на 11-ата позиция със 7 пункта.