Левски записа победа с 3:2 като гост на Локомотив (Пд) в страхотен мач от 27-ия кръг на "А" група. Двубоят се игра пред поне 15 000 души на "Лаута" и предложи всичко във футбола - красиви изпълнения, драма, здрави сблъсъци, две дузпи и два червени картона.

Първото полувреме бе двуостро, като и Локо, и Левски ясно показаха, че ще гонят победата докрай. "Смърфовете" поведоха в 20-ата минута. Един Далечен пас от половината на Локо бе проспан от защитата на Левски, Де Карвальо се измъкна сам срещу Илиев и с точен удар откри - 1:0.

След гола си нападателят извади синя фланелка на Левски с името си и демонстративно я развя пред ложите, където седеше президента на "сините" Тодор Батков.

Левски обаче не се предаде и изравни веднага след почивката. Йовов бе изведе отдясно, стигна почти до аутлинията и върна към Тасевски, който останал непокрит насочи топката във вратата - 1:1.

Малко по-късно дойде и най-спорното положение в двубоя. Реферът извади два пресилени жълти картона на Иво Иванов в рамките на няколко минути и остави Левски с десет души. Това обаче имаше точно обратния ефект върху гостите, които заиграха още по-стегнато. Показателно е, че минути след картона, Йовов изпусна 100-процентово положение.

Отново Бижутера бе изпуснат от защитата на Локо в 78-ата минута, влезе в пеналта, където Кавдански хвана кака му с ръга и съдията посочи бялата точка. Наред с това Ивайло Стоянов правилно изгони и бранителя на Локо.

Дембеле нямаше проблем да вкара дузпата и изведе Левски напред. В 84-ата отново той се разписа с невероятно красив удар от около 25 метра, който изненада излезлия напред Лучини и на практика реши мача.

В даденото продължение Локо също стигна до дузпа, свирена за игра с ръка на Милиев в наказателното поле. Лазаров я реализира, с което оформи крайното 2:3.