Левски май-сетне показа хубава игра тази пролет и победи Черномроец с 1:0. "Сините" натискаха през почти целия мач, създадоха доста положения, но победата дойде изключително трудно с гол на Дарко Тасевски в 72-ата минута.

Гостите от Бургас пък показаха, че определено не се намират в много добра форма. "Акулите" започнаха равностойно, но след това така и не създадоха нещо кой знае какво пред вратата на Пламен Илиев.

Левски влезе бавно в мача, като първите 20-ина минути преминаха без ярко преимущество за нито един от двата отбора. Постепенно обаче домакините се отърсиха от напрежението и наложиха волята си на терена.

Добри положения се откриха пред Йовов и Тасевски. Македонецът пропусна най-добрия шанс за Левски в 24-ата минута, след като не успя да завърши отлична многоходова атака, започната от Йовов. Милиев също бе близо до гола, но далечният му шут мина на сантиметри от гредата на Борел.

След почивката натискът на "сините" се засили още повече. В 52-ата мин, зверски шут на Гаджев се отби от напречната греда и излезе в аут. Константна заплаха за "бургаската" врата в тези минути бе Йовов. Ветеранът, който отново игра като ляво крило бе автор на почти всички опасности пред вратата на черноморци.

В игра се появи и Сашо Александров и присъствието на опитния халф веднага си пролича.  Кривия имаше шанс да отбележи много красив гол от воле, но Борел се бе пласирал добре и улови.

След толкова пропилени шансове, трябваше да дойде един корнер в 72-ата минута, та да може Левски да поведе. Йовов центрира, топката мина през куп играчи и попадна у оставения непокрит Тасевски. Македонецът нямаше как да сбърка от толкова близо и откри - 1:0.

След попадението Левски прие играта в своята половина и предостави инициативата на гостите. Играчите на Черноморец обаче не успяха да създадат нищо пред младия Пламен Илиев. В самия край на мача Сашо Александров също можеше да запише името си на таблото, но отново няколко сантиметра спасиха Борел от нов гол след силен далечен шут.

Така Левски остава на трето място с 38 точки след 18-ия кръг. Черноморец пък все още няма победа тази пролет. "Акулите" направиха реми с Академик и паднаха от ЦСКА, а сега и от Левски.