Левски победи безпроблемно Локомотив (София) с 2:0 в дербито на 17-ия кръг в "А" група, което се изигра на Националния стадион "Васил Левски". Така "сините" запазиха шансовете си за титлата като се приближиха на 5 точки от лидера във временното класиране Литекс.

Срещата започна отлично за възпитаниците на Ясен Петров, които още от първите минути се втурнаха в атаки. Първи до голова опасност обаче достигнаха "железничарите". В 9-ата минута американецът Джемал Джонсън изпълни перфектно пряк свободен удар, но шутът му мина на сантиметри от гредата.

Така се стигна до 17-ата минута, когато Гара Дембеле получи отличен пас от личния си подавач Дарко Тасевски. Нападателят стреля, Пейков отрази топката, която обаче се дотъркаля зад голлинията на "железничарите" - 1:0.

В 21-ата минута Джонсън можеше да възстанови равенството, но пропусна. В даденото от съдията Николай Йорданов продължение Видович центрира от корнер, а Ивайло Димитров си вкара нелеп автогол.

След почивката нервите взеха превес на терена. Старши треньорът на домакините Диян Петков беше изгонен от резервната скамейка за бурно оспорване на съдийско решение.

В 68-ата минута се получи и най-доброто положение за Локомотив. Идриси се оказа напълно непокрит в наказателното поле, но не успя да вкара и би в аут.

Пълната статистика от срещата може да видите тук!