Левски победи ЦСКА с минималното 1:0 в голямото дерби на българския футбол. Единственото попадение в срещата реализира Кристовао Рамос в началото на второто полувреме. Португалецът се озова напълно непокрит в пеналта и с техничен удар прокара топката покрай плонжа на Мболи.

Футболистите на ЦСКА има за какво да съжаляват, тъй като имаха повече положения в двубоя, от които обаче така и не се възползваха. Веднъж и гредата спаси синята врата, след силен удар на Карачанаков в началото на втората част. Със страхотни намеси се младият вратар на „сините Пламен Илиев, който на няколко пъти предотврати сигурни голове във вратата си.

По този начин Левски сложи край на серията от 9 поредни победи на ЦСКА в първенството. Освен това „сините" върнаха интригата за титлата, тъй като 4 кръга преди края аванса на червените на върха на класирането е само 5 точки. Благодарение на успеха Левски от своя страна се върна на четвърта позиция в класирането с актив от 53 точки, с 2 по-малко от третия Черноморец.

ЦСКА започна по-добре мача и първи стигна до възможност за гол. Още в третата минута Мораеш намери добре в полето Дюлгеров, който се извиси над синята отбрана, но с глава от 3 метра прати топката в аут.

Малко по-късно „червените" организираха втора опасна атака. Присо напредна по десния фланг, стигна до полето, но се засуети и топката му бе отнета. И отбраната на Левски обаче не действа концентрира и позволи коженото кълбо да стигне до Тодор Янчев, който от 25 метра отправи много силен, но и неточен удар.

В 11-ата минута отново Присо се озова на стрелкова позиция, след като получи топката в полето на крак от Мораеш. Камерунецът отправи силен диагонален удар, но отново бе неточен.

След силните начални минути на ЦСКА, темпото на игра постепенно се уби и двата отбора се вкопчиха в здрава битка в центъра на терена. Нарушенията взеха предимство пред опасните положения, като почти нямаше играч от двата отбора, който да не извърши фаул, или срещу когото да не бъде извършен такъв.

В заключителните 5 минути на полувремето отново стана интересно. Най-накрая Левски организира по-интересна атака, на върха на която бе Тони Калво. Испанецът получи топката в пеналта, залъга отлично Грънчов, но от десетина метра отправи слаб удар, който стана лесна плячка за Мболи.

В ответната атака Карачанаков напомни, че е на терена и в типичния си стил отправи далечен удар. Пламен Илиев обаче бе заел чудесна позиция и с лекота улови топката в ръцете си. В крайна сметка двата отбора се прибраха за почивка при нулево реми.

Второто полувреме започна вихрено и още в първите му секунди ЦСКА на два пъти можеше да открие резултата след далечни удари на Мораеш и Карачанаков. В първия случай обаче Пламен Илиев боксира, а във втория топката се спря в напречната греда! Малшанс за ЦСКА!

Левски отговори светкавично и в 48-ата минута Йовов се освободи добре в полето, след което стреля, но Мболи на свой ред боксира в корнер. Секунди по-късно резултатът бе открит. Орлин Старокин шутира от дистанция, след рикошет топката попадна право на крака на Рамос, който напълно необезпокояван с лекота вкара за 1:0!

Оказали се догонващи в резултата, момчетата на Стойчо Младенов се хвърлиха в атака. В рамките само на няколко минути „червените" на два пъти опитаха да си изпросят дузпа. Карачанаков и Мораеш „изпробваха" Николай Йорданов, но и в двата случая главният съдия остана безмълвен. И двете ситуации бяха спорни и трудно може да се каже категорично беше ли прав Ники Йорданов или не.

В последния четвърт час ЦСКА се опита да наложи натиск, но си личеше изключително нервност в червените, които трудно успяваха да организират нещо смислено пред вратата на съперника.

Все пак усилията на ЦСКА дадоха резултат в 88-ата минута и червените стигнаха до голово положение. След центриране от корнер топката попадна на крака на непокрития Крачунов, централният защитник не се поколеба и отправи силен удар с левия крак, но в последния момент Пламен Илиев с една ръка изби. Страхотна намеса на младия вратар на Левски!

В последните секунди футболистите на ЦСКА не успяха да застрашат отново вратата на съперника и в крайна сметка двубоят завърши с успех за Левски!

ЛЕВСКИ - ЦСКА 1:0 (СТАТИСТИКА)