Левски и Локо (Пд) продължават да чакат за първата си победа в Първа лига. Двата отбора завършиха 2:2 на "Лаута". Срещата бе доста оспорвана и изпълнена с дискусионни моменти.

„Смърфовете” първи поведоха в резултата, „сините” изравниха след минути, а миг след това реализираха пълен обрат. През второто полувреме пловдивчани успяха да изравнят чрез дузпа. Точен от бялата точка бе Мартин Камбуров, който има редовния навик да наказва „сините”. Това бе 13 попадение за нападателя във вратата на Левски.

Героите в мача обаче бяха други. Двама от играчите на терена демонстрираха огромно мъжество. Димитър и Илко Пиргови се появиха като титуляри, въпреки че преди дни загубиха трагично баща си. В памет на родителя на футболистите имаше минута мълчание преди двубоя.

Снимка 247917

Освен към него, фенове и играчи отдадоха почит и към Траян Дянков. Илко и Димитър не скриха сълзите си и тъжно ридаеха.

НА ЖИВО: Локо (Пд) - Левски

Братята Пиргови започват титуляри

Срещата започна отлично за домакините. Още в 3-ата минута защитата на Левски сбърка фатално като остави Крумов да пробие и подаде към Камбуров, който остави за Веселин Марчев, а той с премерен удар реализира за 1:0. Последва накъсана игра. В 12-ата минута „сините” успяха да изравнят. Аниете стреля, топката се отби в гредата и се върна в него, испанецът пак опита и след второто връщане Нар засече за 1:1.

Секунди по-късно „сините” пак ликуваха. Илко Пиргов направи голяма грешка след като подаде към Адениджи, който без да се поколебае стреля пред опразнената врата за 1:2, правейки обрата пълен. В 21-ата минута домакините нацелиха греда чрез Везалов. Последва по-силна игра за „смърфовете”, които опитваха да пробият вратата на Йоргачевич, но той се справяше с опасностите.

През второто полувреме играта бе доста оспорвана. В 64-ата минута новото попълнение на Левски Сандберк закачи Димо Бакалов и съдията Никола Попов не се поколеба да отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Мартин Камбуров, който стреля уверено, а Йоргачевич се хвърли в другия ъгъл и топката влезе във вратата за 2:2. „Сините” опитаха натиск и редовно застрашаваха вратата на Илко Пиргов, но най-голямата опасност до края на мача създадоха домакините.

В 83-ата минута Мартин Камбуров напредна и със силен удар стреля, топката се отби в горната греда и падна точно на голлинията, попадение нямаше.