Отборите на Левски и Етър не успяха да излъчат победител в днешния двубой помежду си от 25-ия кръг в Първа лига, завършвайки наравно 1:1. Гостите изненадаха своя съперник с гол на Батрович, който се възползва от груба грешка на Николай Кръстев, а Сержиу Буш спаси своя тим от домакински резил, изравнявайки малко след това.

В заключителни минути, Нашименто пропусна да се разпише от дузпа и да донесе победата на "сините", след като Пашов извърши фаул срещу Паулиньо и главният съдия посочи бялата точка.

Левски - Етър (Развой на срещата по минути)

"Сините" приемат "болярите" днес от 17:30 часа

Доста интересна първа част изиграха двата тима, въпреки че така и не успяха да си отбележат гол през първите 45 минути. "Сините" се втурнаха в атака още от началото на срещата и достигнаха до две много опасни ситуации пред противниковата врата. Първо Паулиньо влезе на скорост в наказателното поле, но бе затворен от стража на Етър, заради което подаде към Кабрал. Защитата на "болярите" обаче, вече се бе върнала на мястото си и не позволи резултатът да бъде открит. След това, отново Паулиньо бе в центъра на събитията, след като изведе Ривалдиньо в наказателното поле, но нападателят стреля право в тялото на Христо Иванов.

Снимка 344837

Сериозен удар получи Красимир Балъков още в самото начало, след като му се наложи да замени Георги Сърмов, който получи контузия в доста ранен етап от двубоя. Въпреки това, "болярите" стояха доста добре на терена, дори на моменти, по-добре и от своя съперник.

Шансовете за Левски продължиха и Нашименто блесна с доста красиво акробатично изпълнение. Той опита удар със странична ножица, но топката профуча над напречната греда, тъй като халфът вложи прекалено много сила в изстрела си. В 22-ата минута бе една от най-спорните ситуации в мача. Още преди Ривалдиньо да успее да стреля към вратата на Иванов, страничният съдия бе вдигнал своя флаг за засада. Останаха съмнения дали такава имаше, тъй като футболист на Етър покриваше нападателя.

Малко след това, Николай Кръстев демонстрира чудесен рефлекс при удар от много близка дистанция на Бадара с глава, но дори и топката да бе влязла в мрежата, голът нямаше да бъде зачетен, тъй като страничният съдия бе вдигнал флаг за засада, като този път преценката му бе абсолютно вярна. В заключителните минути, отново Самб притесняваше младия страж на домакините. Чавдар Ивайлов подаде към своя съотборник, но топката срещна гредата, а Ники Кръстев дори не помръдна, тъй като очевидно бе решил, че кълбото ще излезе в аут.

Второто полувреме отново започна с домакински натиск на Левски. На Христо Иванов му се наложи да се изявява още в самото начало, след като Прохазка стреля доста мощно от границата на наказателното поле. Стражът обаче се хвърли и блесна с невероятно спасяване. След това, Жорди Гомес центрира опасно към наказателното поле, като първоначално вратарят на Етър улови без проблем, но след това изпусна топката. За негово щастие, нито един футболист на Левски не успя да се възползва от грешката му и резултатът остана непроменен.

В 62-ата минута, чудото се случи! "Болярите" поведоха на "сините" на "Герена". След центриране отдясно на Румен Руменов, Николай Кръстев изпусна топката по доста елементарен начин, а Батрович се възползва по най-добрия начин от грешката на младия страж и се разписа на празна врата за 1:0.

Отговорът на Левски не закъсня и след няколко доста опасни ситуации пред вратата на гостите, Сержиу Буш успя да изравни резултата след хубав пробив на Паулиньо. Първоначално Христо Иванов улови топката, но при добавката румънецът не сбърка и изпрати топката в мрежата за 1:1.

В заключителните минути Ивайло Стоянов отсъди дузпа в полза на тима на Делио Роси заради нарушение на Пашов срещу Паулиньо в наказателното поле. Зад топката застана Нашименто, който обаче пропусна да донесе победата на своя тим като успя да се разпише от бялата точка.

След това равенство, Левски е вече на 10 точки зад втория ЦСКА и на 6 пред четвъртия Берое. Етър пък е 13-ти с актив от едва 21 точки.