Левски и Ботев (Враца) не се победиха в мач от 8-ия кръг на Първа лига. Двубоят на "Герена" завърши без в него да бъдат отбелязани попадения.

"Сините" не успяха да се върнат на успешния път, след като отстъпиха с 1:2 на Ботев (Пловдив) преди седмица.

В същото време врачани добиха самочувствие след триумфа в дербито на Северозапада срещу Монтана, но днес стигнаха само до удар в гредата, но не и до реализиране на попадение.

Снимка 499046

Лошата новина за Левски от срещата бе, че след едва 6 минути игра Цонев се контузи и беше принудително заменен.

Той бе отнесен на носилка директно към "синята" съблекалня.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Левски - Ботев (Вр) 0:0, отменен гол на Петков, греда на Домовчийски!

"Сините" приемат съперника си в столицата

Още във втората минута на срещата се стигна до грешка в защитата на "сините", при която Домовчийски можеше да напредне. Той подаде към Генов и очакваше връщане на паса, но съотборникът му избра да шутира и не постигна успех.

В 6-ата минута новият "син лидер Борислав Цонев се контузи и бе принудително заменен от Славчев. Цонев се сблъска със съперников състезател, след което се наложи да бъде изнесен от носилка директно към съблекалнята на тима.

След 19 минути игра се стигна до центриране по десния фланг на столичани, Петков скочи и стреля с глава, но Костов спаси ударът от близко разстояние.

В 25-ата минута попадение на Петков бе отменено заради засада, като остана известни съмнения в правотата на взетото съдийско решение.

Снимка 499041

Три минути по-късно Миланов стреля от много сериозна дистанция, но Михайлов спаси. Малко след това опитният Домовчийски създаде и най-сериозното положение пред съперника. Той стреля от границата на наказателното поле, а топката се отби в сглобката зад стража на софиянци.

Така или иначе голове през първото полувреме не бяха отбелязани.

Снимка 499048

Второто полувреме едва ли впечатли някого по трибуните.

Преобладаваха нарушенията и поради това бяха показани редица жълти картони. Почти половината състав на врачани бе официално предупреден от дебютиращия в професионалния ни футбол главен съдия Андреев.

Снимка 499042

Включилият се след почивката Станислав Иванов не впечатли с изявите си, като нямаше и много възможности да демонстрира на какво е способен.

Антони Здравков пък извърши всичките му позволени промени, но състезателите му така и не се добраха до нова добра възможност за откриване на резултата.