56′

ГОООООООООООООООООООООООЛ!!!

2:0!

Попадение на Борислав Цонев!

От далечна дистанция, след асистенция на Спиерингс, Цонев вкарва попадение във втори пореден мач за отбора.

Преднината на домакините е удвоена!

55′

Шопов заменя Юсеин.

51′

Цонев стреля технично от свободен удар!

Наумов избива в корнер.

Нищо интересно след изпълнението на статичното положение.

50′

Жълт картон за Серкан Юсеин.

46′

Александров сменя Русев.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина под диктовката на домакините. Футболистите на гостуващия тим излязоха по-продължително от собствената си половина от терена след около половин час игра.

До този момент надмощието на "сините" бе тотално.

Акциите на столичани срещаха сериозен отпор от сгъстената защита на ФК ЦСКА 1948, но нерядко тя се пропукваше под непрестанния натиск.

В 6-ата минута Левски излезе напред в резултата. Паулиньо центрира остро в полето на съперника, топката бе отклонена в гредата и се върна към оставения абсолютно непокрит Насиру Мохамед, който шутира в десния страничен стълб, а след това топката влезе в мрежата на гостите - 1:0.

Натискът на домакините не спря, като Цонев изпълни редица ъглови удари, при които се стигаше до избиване на кълбото напред.

Галин Иванов и Георги Русев бяха футболистите на ФК ЦСКА 1948, които опитваха да направят нещо смислено за състава си в предни позиции.

Любопитно за отбелязване бе това, че таранът Мартин Камбуров нееднократно можеше да бъде забелязан по левия фланг, като се опитваше да центрира в пеналта.

Така или иначе до изравнителен гол не можеше да се стигне, още повече, че единственият точен изстрел в очертанията на вратата, пазена от Михайлов, бе отправен от Иванов, но беше лек и не затрудни опитния страж.

Така до паузата Левски, напълно заслужено, водеше в резултата.

45′

Почивка.

43′

Центриране на Цонев!

Наумов не се намесва по най-добрия начин.

Все пак до отбелязване на попадение не се стига.

Снимка 496913

39′

Засада на Камбуров.

36′

Жълт картон за Спиерингс.

35′

Центриране на Русев!

Галин Иванов е оставен непокрит.

Стреля!

Михайлов спасява.

Първи точен изстрел за гостуващия отбор.

33′

Официално предупреждение и за Лазар Марин.

Снимка 496917

32′

Засада на Цонев.

30′

Жълт картон за Русев.

Реферът показа, че това е било третото поредно нарушение на състезателя.

25′

Тежък сблъсък между Петров и вратаря Наумов.

Ще трябва да бъде оказана медицинска помощ и на двамата футболисти.

Снимка 496914

20′

Гостите започват да поглеждат по-често към полето на съперника си.

Галин Иванов е основната движеща сила на тима.

Изненадващо е, че често Камбуров може да бъде забелязан по лявото крило на нападението.

14′

Пробив на Цонев по левия фланг.

Топката е продължена към Паулиньо.

Опитът му за връщане към точката на дузпата е пресечен от бранител.

11′

Цонев с пробив по десния фланг на "синята" атака.

Пада на тревата.

Няма сигнал за нарушение на правилата.

8′

Тотално надмощие на "сините" в първите минути на двубоя.

ФК ЦСКА 1948 не успява да напусне собствената си половина от терена.

6′

ГООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Насиру Мохамед!

Добавка на футболиста на "сините", след шут в гредата.

Левски излиза напред в резултата.

Снимка 496911

3′

Цонев подава към Спиерингс.

Изстрел от границата на наказателното поле!

Вратарят на гостите спасява!

Първа опасност пред една от двете врати.

1′

99 Станислав Иванов 5 Махаил Минков

Левски приема новака в Първа лига ФК ЦСКА 1948 в мач от 6-ия кръг на първенството. Двубоят на "Герена" е с начален час 21:00.

"Сините" излизат за трета поредна победа в шампионата. От своя страна "червените" записаха първи успех миналия кръг срещу Монтана.

Младежа към Колев: Левски е прекалено голям за твоя дребен измамнически капацитет!

"Напускай!"

Тимът на Георги Тодоров започна слабо сезона, записвайки 2 загуби и равенство в първите си три срещи. В последните два кръга отборът стабилизира представянето си и стигна до две поредни победи.

ФК ЦСКА 1948 трябваше да чака до петия кръг, за да постигне първи успех в историята си в елита на България. "Червените" не започнаха кампанията убедително, въпреки равенството 2:2 срещу ЦСКА на старта.

Борислав Цонев: В Левски се събрахме характери, които винаги гонят победи и титли

"Да бъдеш в една съблекалня с Валери Божинов е нещо уникално"

Двубоят ще е интересен и заради факта, че нападателят на гостите Мартин Камбуров ще се опита да вкара гол на Левски с пети различен отбор.

До момента го е правил с Ботев (Пловдив), Локомотив (Пловдив), Локомотив (София) и Берое. На сметката си има 24 попадения срещу "сините", а със следващия си ще задмине рекорда на Петър Жеков от голове във вратата на Левски.

Левски ще бъде без нападателя Найджъл Робърта, който продължава да лекува контузия. От последните нови попълнения без картотека ще остане Стивън Петков.