Левски е аут от Европа! Това стана факт, след като "сините" загубиха с 1:2 от Локомотив (Пловдив) в мач от последния кръг на плейофите в efbet Лига. В същото време Славия победи Лудогорец с 3:1 и измести столичния гранд от третото място в крайното класиране.

Насиру Мохамед откри резултата на "Герена" в 5-ата минута, но с два гола на Доминик Малонга (33,75) "смърфовете" обърнаха развоя на срещата. Така Левски все още няма победа на своя стадион от началото на годината.

Левски - Локомотив (Пловдив) 1:2, втори гол на Малонга

Сблъсъкът започва в 21:00 часа

Треньорът Георги Тодоров имаше на разположение едва четири резерви, след като в последния момента Найджъл Робърта бе отпаднал от групата. В същото време пловдивчани не можеше да разчитат на 9 играчи, заразени с коронавирус.

Така Левски остана четвърти в крайното класиране с 53 точки. Носителят на Купата на България остава 5-и със същия брой точки.

Снимка 487781

Двубоят започна със спасяване на Георги Георгиев. Стражът се намеси след самостоятелен рейд и удар от около 12 метра на Доминик Малонга.

В 5-ата минута Левски поведе. Станислав Костов показа фантастичен поглед над играта и с чудесен пас изведе Насиру Мохамед зад отбраната на "смърфовете". Ганаецът напредна с топката и преодоля Луков за 1:0.

Снимка 487784

В следващите минути левскарите натиснаха своя съперник и стигнаха до още една отлична възможност за гол. Ивайло Найденов проби отдясно и центрира в наказателното поле за Станислав Костов. Ударът на нападателя обаче срещна гредата.

Снимка 487785

В 17-ата минута шут на Паулиньо премина над вратата. Локомотив изравни резултата в 33-ата минута. Тогава Салинас центрира от корнер, Георгиев излезе неразчетено, а Малонга на далечната греда с глава прати топката във вратата.

На полувремето Георги Тодоров смени незабележимия Франко Мазурек с Мартин Петков.

Снимка 487800

В 58-ата минута Спиерингс опита да изненада Луков с удар от далечна дистанция, който бе безкрайно неточен.

Малко по-късно Юруков центрира в наказателното поле, където Костов отправи удар с глава, който вратарят на Локомотив спаси.

Снимка 487799

В 75-ата минута "смърфовете" направиха пълен обрат. Гостите разиграха след корнер, а Акиниеми свали центрираната топка за Малонга. Нападателят с прецизен удар матира Георгиев за втори път.

До края на двубоя Левски не успя да създаде абсолютно нищо пред вратата на Луков и закономерно загуби.