Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 2074

КРАЙ НА МАЧА! ЛЕВСКИ ПОБЕДИ ДУНАВ С 2:0!

Делио Роси дебютира начело на Левски с победа (ВИДЕО)

ГОООООООООООЛ! Сержиу Буш удвоява преднината на Левски!

83′

Карагарен излиза и на негово място се появява Димитър Георгиев

82′

Сержиу Буш също пробва късмета си, но и тази атака на "сините" не се превръща в гол.

79′

Обертан отново пропиля чиста голова възможност за Левски... Футболистът остана сам срещу Антонов, но стреля право в тялото на стража на Дунав.

77′

Иван Горанов също е декориран в жълто

76′

Попадийн отстъпва мястото си на Юлиян Ненов

72′

Жълт картон за Антонио Вутов

69′

ГООООООООООООЛ! Давид Яблонски дава преднина на Левски!

64′

Мапуку е заменен от бившия футболист на ЦСКА - Сержиу Буш

62′

Васил Шопов поведе атака за Дунав още от центъра на терена, когато с извеждащ силен пас намери Мирослав Будинов отдясно, който прати топката влизо до пеналта, но Димов не успя да стреля по най-добрия начин.

59′

Жълт картон за Попадийн

55′

Най-чистата голова възможност за Левски от началото на мача! Яблонски успя да насочи по перфектен начин топката към вратата с глава, но за късмет на Дунав, Попадийн изчисти от голлинията!

54′

Ключова намеса на Марем, който бе застанал на пътя на Мапуку и не остави шанс на нападателя на се възползва от центрирането на Обертан.

53′

Хубчев получава жълт картон заради нарушение срещу Обертан

50′

Каква възможност за Обертан! Бившият футболист на Манчестър Юанйтед получи хубав пас отдясно и директно стреля към вратата, но топката мина на сантиметри от целта...

48′

Нова грешка на страничния съдия... Прохазка бе изведен в предни позиции, но флагът за засада бе вдигнат. Този път обаче такава нямаше.

45′

НАЧАЛО И НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ! ДВАТА ОТБОРА СЕ ОТТЕГЛЯТ НА ПОЧИВКА ПРИ НУЛЕВ РЕЗУЛТАТ.

45′

Една минути минимално добавено време на първите 45.

45′

Васил Панайотов бе в положение на явна засада, която обаче не бе маркирана от страничния съдия... Все пак ударът на футболиста на Левски бе отразен по чудесен начин от вратаря на Дунав.

40′

Чудесно центриране на Жорди Гомес, което Мапуку успя да засече с глава, но ударът му бе доста неточен.

38′

Жълт картон за Марем

36′

Доста скучни са последните минути на "Герена". Левски отстъпи превъзходството и Дунав успя да пресира до някаква степен своя съперника.

19′

Яблонски успя да спре Костадинов, който бе изведен в наказателното поле от свой съотборник и първоначално преодоля защитника на Левски. Бранителят обаче спря устрема на играча на Дунав с крак, въпреки че бе паднал на земята.

17′

Обертан бе на чудесна стрелкова позиция, но реши да подава. Пасът бе към включващия се Мапуку, който обаче не успя да премине без непробиваемата защита на "драконите".

14′

Принудителна смяна в състава на Дунав - Красимир Станоев е заменен от Тейнур Марем

9′

Хубаво центриране на Вутов, но Прохазка нямаше никакъв шанс да успее да изпрати топката във вратата на Дунав.

7′

Първи точен удар и във вратата на Левски. След изпълнение на фаул, Димов засече топката с глава и отправи силен удар, но коженото кълбо попадна в ръцете на Митрев.

4′

Левски не губи време и Мапуку стартира бърза атака с директен обстрел към вратата на Дунав. Първоначално Антонов направи колебливо спасяване, но успя да задържи топката в себе си.

1′

77 Илия Юруков 24 Преслав Петров

Тази вечер от 21 часа Левски приема на "Герена" Дунав (Русе) в мач от петия кръг на новия сезон в Първа лига. Това ще е и официалният дебют на новия старши треньор на "сините" - Делио Роси начело.

Делио Роси гласува доверие на Алекс Боримиров за мача с Дунав (Русе)

Роси се довери на Боримиров преди Дунав

Вижте групата на тима

Италианският специалист вече успя да се запознае с формата на футболистите на столичани в контролата срещу Сливнишки герой, която Левски загуби с 1:3. Добрата новина за наставника е, че в състава ще завръща Давид Яблонски, който доскоро лекуваше контузия. В групата попадна и Иван Горанов, който също може да получи шанс за изява.

Делио Роси потресен от нивото на левскарите!

Италианецът е крайно недоволен от слабото ниво на тактическа дисциплина

Дунав стартира сезона по чудесен начин - с победа, но след първия кръг футболистите на Веселин Великов не успяват да намерят отново пътя към успеха. Гостите от Русе ще бъдат единствено без Мартин Луков, който все още лекува травмата, която получи през миналата година.

Веселин Великов пред ТОПСПОРТ: Явно резултатите на Дунав са трън в очите на някои хора