Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители: 5256
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски сътвори пълен обрат и победи Ботев (Пд) с 3:2

Левски почете паметта на Гунди с впечатляващ обрат и драматично 3:2 срещу Ботев (Пд)!

Паулиньо и Ривалдиньо се превърнаха в герои за "синия" клуб

90′

ГРЕДА ЗА БОТЕВ!! Гостите от Пловдив можеха да се доберат до равенството, но удар в гредата попречи на Диого Кампос,

89′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!!!! 3:2!!! ПАУЛИНЬО!! Голямата еуфория на "Герена" настъпи в 60 секунди преди края, когато Левски достигна до пълния обрат в тази среща. Йерсон Кабрал бе изведен с отличен пас от съотборник и диагонално реши да преодолява Кайзер с техничен изстрел. Полякът отрази майсторски, но за негово съжаление на отлично място за добавка се оказа Паулиньо, който с втория си гол в мача се превърна в големия "син" герой в тази празнична петъчна вечер.

85′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:2!! РИВАЛДИНЬО-ДУЗПА! Главният арбитър Стефан Апостолов се намеси неуспешно в дербито, пет минути преди неговия край. Реферът отсъди прекалено "лека" дузпа за домакините от Левски, след като Филип Филипов не успя да уцели топката и докосна съвсем леко набралия скорост Паулиньо, който логично се възползва от ситуацията и се строполи на земята. С отговорната задача се нагърби Ривалдиньо, който майсторски реализира за 2:2 и ликуваше със своя първи гол от началото на престоя си в Левски.

77′

Последна смяна в лагера на Левски. Играта напуска изцедилия физическите си сили Нелуц Рошу, влиза младият Юруков.

75′

Отбелязаният гол подейства благотворно на левскарите, които бяха близо до изравняването в 75-ата минута. Капитанът Васил Панайотов отправи тежък изстрел от средна дистанция, който бе добре париран от Даниел Кайзер.

73′

Жълт картон за Афонсо Фигейредо, който репликира бурно главния съдия.

70′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 1:2!! ПАУЛИНЬО!! Левски върна интригата в този двубой, 20 минути преди последния съдийски сигнал. Йерсон Кабрал и Нелуц Рошу комбинираха умело, след което румънецът пусна хитро за непокрития на дузпата Паулиньо. Появилият се като резерва бразилец демонстрира хладнокръвие и отблизо простреля Кайзер за 1:2!

68′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Голям проблем сполетя старши-треньора на гостите в 68-ата минута, когато капитанът на Ботев - Тодор Неделев получи контузия след контакт с Аймен Белаид. Наложи се българският национал да бъде заменен от Дуде Ндонгала.

65′
63′

Един от голмайсторите за Ботев - Жоао Пауло отстъпва мястото си на Лъчезар Балтанов.

Снимка 354596

62′

ПЕТКОВ!! "Сините" продължиха да бъдат изключително податливи на контраатака от съперника. В 62-ата минута Ботев се размина с отбелязването на нов гол, тъй като от непосредствена близост, Стивън Петков не успя да намери очертанията на "синята" врата.

56′

ШАНС ЗА БОТЕВ!! Трибуните на "Герена" можеха да бъдат смълчани за трети път в 56-ата минута. Футболистите на Ботев организираха бърза контраатака чрез Стивън Петков. В момента обаче, когато той реши да подава за непокрития Пауло, зад гърба на бразилеца изскочи Васил Панайотов, който отърва своите колеги от сигурно попадение в мрежата на Кръстев.

Снимка 354603

55′

Филип Филипов също е предупреден официално от главния съдия.

52′

Традиционен жълт картон за Аймен Белаид.

47′

Паулиньо пък ще замени една от звездите на Левски - Габриел Обертан.

46′

На полувремето Делио Роси предприема две смени. В игра се появява Ривалдиньо, който ще замени неубедителния Станислав Иванов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 354591

45′

ПОЧИВКА!

38′

ЕЙОЛФСОН! Селекцията на Делио Роси можеше да намали изоставането си в 38-ата минута. Холмар Ейолфсон скочи над всички след центриране от корнер, но изстрелът му с глава попадна в обсега на сигурния Даниел Кайзер.

34′
Снимка 354597

33′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ (ПД)!! 0:2!!! СТИВЪН ПЕТКОВ!! И докато левскарите се нагодят към новата си роля в този мач, техният съперник набързо ги наказа с втори гол! Фелипе Бризола спечели единоборството срещу Фигейредо по крилото, като миг по-късно седмицата центрира в полето на "сините". Стивън Петков избяга от персоналния си пазач Аймен Белаид и отблизо не остави никакъв шанс на бившия си съотборник Ники Кръстев!

30′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ!!! 0:1!!! ЖОАО ПАУЛО! Съдбата все пак се усмихна на "жълто-черните" и малко по-късно селекцията на Ники Киров вече водеше с 0:1!! Лазар Марин пресече подаване към Йерсон Кабрал и от собствената си половина направи впечатляващ спринт през центъра. Последва подаване за неговия колега Жоао Пауло, който от позиция, идентична на тази от 27-ата минута, този път не сгреши с премерен диагонален шут.

27′

ПАУЛО!!Малко преди настъпването на половин част футбол, отборът на Ботев (Пд) пропиля най-чистото си положение за откриване на резултата. Бързият Жоао Пауло се възползва от огромно пространство в половината на съперника и си осигури достатъчно комфортна позиция за стрелба. Изстрелът на "канарската" звезда обаче разочароващо излезе в аут.

Снимка 354595

22′

"Жълто-черните" от Пловдив разгърнаха добра "бразилска" атака в 22-ата минута, която изпъкна с няколко бързи подавания между Бризола и Кампос. Последният отправи и шут, който за негова жалост нямаше необходимата точност.

20′

Феновете на Ботев (Пд) също почетоха 75-годишния юбилей от рождението на Георги Аспарухов.

18′

Отговорът на Ботев беше подобаващ. В 18-ата минута Тодор Неделев опита своя специалитет "пряк свободен удар", който прехвърли стената, изградена от "синия" вратар", но премина на сантиметри от долния му ляв ъгъл.

Снимка 354594

17′

Официално предупреждение и за Холмар Ейолфсон, който влезе с бутоните в тялото на Стивън Петков.

16′

Първи жълт картон в мача. Получава го Стивън Петков.

15′
Спас Русев отново е на трибуните, за да подкрепи своя отбор.

14′

Първата по-сериозна атака в дербито бе регистрирана с настъпването на 14-ата минута. Габриел Обертан напредна мощно по лявото крило, след което подаде за връхлитащия Станислав Иванов. Младият нападател моментално отправи изстрел, който обаче не намери очертанията на вражеската врата.

6′

Двубоят на "Герена" стартира повече от спокойно. Нито един от двата тима не рискува с атаки от първата минута. Битката се водеше предимно в центъра на терена, като биваше белязана от множество грешни подавания.

2′

ЕТО И ЧАСТ ОТ СЪБИТИЯТА ДНЕС, КОИТО СЕ ОРГАНИЗИРАХА ПО СЛУЧАЙ 75-ГОДИШНИНАТА ОТ РОЖДЕНИЕТО НА ГЕОРГИ АСПАРУХОВ:

Представиха книгата "Гунди, какъвто не го познавате!"

Церемонията се проведе в залата за пресконференции на ДЮШ на Левски

Тунелът на "Герена" беше обрисуван с някои от най-великите цитати на Георги Аспарухов

Още една допълнителна мотивация за футболистите на Левски

Левски представи юбилейна марка с лика на Георги Аспарухов

Събитията, посветени на 75 години от рождението на Гунди, ще продължат през целия ден

Митът Георги Аспарухов

Днес се навършват 75 години от рождението на Гунди

Левски поднесе венци пред паметника на Георги Аспарухов

"Сините" отбелязват 75 години от рождението на своята най-голяма легенда

Образът на Гунди се появи върху екипите на Левски за новия сезон

"Сините" почитат по подобаващ начин своя най-велик футболист

1′

77. Илия Юруков 29. Дуде Ндонгала

Отборите на Левски и Ботев (Пд) се изправят един срещу друг в двубой от първата шестица. Сблъсъкът между двата тима ще бъде кулминацията на празненствата по случай 75-годишнината от рождението на Георги Аспарухов. Именно "канарите" са другият отбор, в който великия нападател е играл през своята сравнително кратка, но забележителна футболна кариера.

Начало на тържествата днес бяха дадени с поднасяне на венци и цветя пред паметника на Гунди пред Сектор "А" на стадиона, носещ неговото име. След това в Централната поща бе представена специална пощенска марка "75 години Георги Аспарухов", а в 16:00 имаше организиран рок концерт пред "синьото" спортно съоръжение, където пяха група Порок, Подуене Блус Бенд и приятели.

Съпругата на Аспарухов: Георги не искаше да го наричаме Гунди вкъщи

Вижте любопитно интервю с Величка Маркова

В 16:30 часа, в залата за пресконференции на ДЮШ на Левски, бе представена биографична книга "Гунди, какъвто не го познавате!"

Малко преди началото на мача пък имаше среща между ветераните, играли заедно с Георги Аспарухов. От страна на Ботев (Пловдив) това бяха Динко Дерменджиев - Чико, Виден Апостолов, Иван Занев, Георги Найденов, Паница Хаджийски и Георги Харалампиев.

Христо Бонев: Исках да играя с Георги Аспарухов в Левски

"За мен Гунди беше като от друга планета"

Самият мач не е от решаващо значение за Левски и по тази причина треньорът Делио Роси даде почивка на голяма част от основните си футболисти. "Сините" трябва да бранят третото си място, но погледите им са съсредоточени върху финала за Купата на България срещу Славия идната сряда. Заради риск от получаване на картон, който ще ги лиши от участие в мача с "белите", в групата за двубоя с "канарчетата" не попаднаха Давид Яблонски, Филипе Нашименто, Хали Тиам и Жорди Гомес. Почивка получават Антонио Вутов и Роман Прохазка. С наказание е Серджиу Буш, а контузен - Милош Цветкович.

Ботев (Пловдив) до последно ще гони третата позиция в крайното класиране. Наставникът Николай Киров, за който се говори, че е искан от ЦСКА, отново ще заложи на Стивън Петков и Жоао Пауло в предни позиции, а освен това Тодор Неделев и Диого Кампос ще се опитват да създават проблеми на отбраната на домакините. "Жълто-черните" все още бленуват за първа победа насред "Герена" от цели 17 години.

Сашо Костов: Георги Аспарухов е незабравим

"Като чуя Гунди и ме побиват тръпки"

Аут поради наказание за гостите са двама защитници - Пламен Димов и Йордан Минев.

Очаква се днес Левски да покаже екипите за новия сезон. На тях ще грее ликът на Георги Аспарухов.

Главен съдия на срещата е Стефан Апостолов, с помощници Дениз Соколов и Драгомир Милев. Зад двете врати ще бъдат Николай Йорданов и Йото Гарабедов. Делегат на БФС е Валентин Чакъров, а работата на реферите зорко ще следи Веселин Йорданов.

Кирил Ивков: Гунди беше изключителен футболист и прекрасен човек

Кирил Ивков: Ако Гунди беше отишъл в Милан, близките му щяха да имат проблеми с тогавашната власт

"На погребението му беше страшно чудо, такова нещо не бях виждал"