След като официален двубой няма, в крайна сметка поне контрола между Левски и Калиакра се състоя. Тя бе повече от пародийна пародийна, тъй като дори реферите бяха хора от щабовете на двата клуба. В крайна сметка Левски спечели с 1:0, като единственото попадение вкара Исмаил Иса. Проверката се състоя в две полувремена по 35 минути.

Най-лошия момент за Левски през първата част бе контузията, която получи Даниел Димов. Дошлият от Черно море халф получи нелепа травма и се наложи да бъде заменен от Сержиньо Грийн. Куриозното бе, че поради твърдоглавието на домакините, които не осигуриха линейка, за да се саботира провеждането на мача, нямаше как Димов да бъде откаран на преглед. Вместо това, той бе качен в кола на СОТ, за да бъде отведен в близка болница.

На терена емоциите бяха твърде малко. В 7-ата минута имаше отлична възможност за Калиакра. Филипов бе изведен сам срещу Пламен Илиев, младият вратар на Левски обаче показа отличен рефлекс и изби в ъглов удар.

Левски пък се опита на два пъти да направи нещо интересно чрез Исмаил Иса, но така и не се получи. Единствени за отблелязване са привържениците на "сините", които въпреки факта, че гледаха контрола, вместо официален мач и студеното време, запалиха факли и направиха истинска футболна атмосфера.

През втората част Левски видимо вдигна оборотите. В 46-ата минута дойде и победното попадение за "сините". Христо Йовов центрира от ъглов удар, Сержиньо Грийн игра с глава в пеналта, топката достигна до Исмаил Иса във вратарското поле и той без проблеми преодоля юношата на клуба Цветан Димитров.

До края и двата тима предприеха много смени и качеството на играта не бе особено сериозно. Любопитно бе и таблото на стадиона. На него през цялото време бе изписан резултат 3:0 за Левски, като за голмайстор бе записан шефът на Съдийската комисия Костадин Костадинов.