Левски записа третата си поредна победа от началото на първенството. „Сините" победиха като гости Монтана с 2:0 в 40-градусовата жега край река Огоста.

Двубоят нямаше нищо общо с предишния, който Левски изигра - този срещу Ботев. Мачът в северния град премина изключително протяжно, без особено много интересни моменти и общо взето, няма да бъде запомнен с нищо.

Всичко започна добре за столичани,които откриха още в 10-ата минута. Райков напредна и центрира от фланга, топката попадна у Рамос, който намери Де Карвальо на около 2 метра от голлинията. Таранът нямаше как да сбърка и просто подложи крак, за да открие резултата.

След попадението обаче оборотите рязко спаднаха. Изобилстваха грешните пасове и честите накъсвания заради нарушения.

В 30-ата мин. Симеон Райков успя да опъне мрежата зад монтанския вратар за втори път, но голът сякаш бе правилно отменен заради засада.

След почивката инициативата отново принадлежеше на столичани. Рамос бе изключително близо до удвояване на резултата минути след началото на втората част. Португалецът завърши с хубав удар прецизна контра на Левски, който обаче срещна гредата.

Логичното обаче се случи в 78-ата мин. След центриране от корнер, Дъстли Мюлдер засече с глава и реализира един от малкото си голове със „синия" екип.

Така без особено да се напрягат, играчите на Илиан Илиев успяха да запишат нова победа, която ги оставя сред лидерите с пълен актив от 9 точки. В следващия кръг „сините" приемат на „Герена" варненския Черно море.