Шампионът на България за миналия сезон Литекс стартира безпроблемно участието си в шампионата през тази година. Момчетата на Ангел Червенков спечелиха с 2:1 коравия тим на Миньор. „Оранжевите" бяха пълни господари на терена, като можеха да отбележат и още голове.

Пред около 2500 зрители на терена ловчанлии започнаха по-активно срещата. Шут на Том мина над напречната греда, а Ивелин Попов също пропусна. В 10-ата минута все пак след центриране на Георги Миланов и грешка в отбраната на Миньор топката стигна до новото попълнение Флорин Брату, който без проблеми вкара за 1:0.

До края на първата част ловчанлии имаха още няколко добри ситуации за гол, а гостите се отчетоха с добри шутове на Горан Янкович и Коце Хазуров. През втората част нещата не се промениха много. Миньор разчиташе предимно на контраатаки, които обаче трудно се отдаваха на играчите на Тони Велков.

В 50-ата минута мачът на практика бе решен. При едно центриране на Миланов Пламен Николов бе задържан в наказателното поле и реферът Николай Йорданов отсъди дузпа. Ивайло Петков бе точен и Литекс поведе с 2:0. До края на срещата интересните моменти почти липсваха. Едва в добавеното време чрез влезлия като смяна Христо Господинов Миньор успя да върне едно попадение, но за повече нямаше време.