Конелиано (Герман) стана 16-тия тим, който през следващия сезон ще играе в "А" футболната ни група.

В баража за влизане в елита, игран в Севлиево, тимът от село Герман, който е сателитен на ЦСКА, победи пловдивския Марица с 3:2, и за първи път в клубната си история ще играе в "А" футболната група.

Тимът на треньора Сашо Борисов започна по-активно мача, като в 15-ата минута излезе напред в резултата, след попадение от дузпа на капитана Кирил Дяков. Нарушението бе на вратаря на Марица Акалски срещу голмайстора на Конелиано Мирослав Манолов.

Пет минути преди края на първата част отборът от Герман дръпна в резултата с 2:0, след като Иван Димов от Марица си отбеляза автогол, прехвърляйки вратаря Акалски, при опит да изчисти топката.

В началото на втората част играчите на Марица живнаха, като в 54-ата минута Анастас Петров намали на 1:2, след като бе изведен сам срещу вратаря Годжев.

В 66-ата минута Стойчев игра с ръка в наказателното поле на Конелиано и реферът Антон Генов отсъди дузпа, която голмайсторът на Марица Георги Христов реализира за 2:2.

В 86-ата минута, след изпълнение на фаул пред вратата на Марица, Мирослав Манолов с глава засече топката във вратата на Акалски, за крайното 3:2 за Конелиано.

"Получи се равностоен мач, като необяснимо изпуснахме контрола върху двубоя, след като водехме с 2:0. След изравняването предимството бе на страната на Марица. Очаквах продълженията, когато реализирахме рядко красив, макар и случаен гол.

Честитя на момчетата, които заслужиха успеха и правото да играят в "А" група. Не можем да се мерим с Левски и ЦСКА, но ще търсим достойно представяне. Предстои ни и селекция, за да направим боеспособен състав за "А" група", заяви след мача щастливия треньор на Конелиано Сашо Борисов.

"Стана интерес мач. Съдбата ни обърна гръб. Не мога да виня момчетата, защото те показаха старание и че имат място в "А" група.

Следващият сезон ни предстои тежка битка в "Б" групата, защото очаквам доста отбори да се включат в борбата за влизане в елита", заяви треньорът на Марица Николай Киров.