Славия най-после прекъсна серията си от 16 поредни загуби срещу ЦСКА. "Белите" надвиха вицешампиона с 1:0 в мач от 7-ия кръг на "А" група и така се изравниха в челото на класирането с Левски и Черноморец.

Така Емил Велев, който изигра мача много смело, наруши традицията Славия да няма победа 8 години над своя софийски опонент. В края на срещата домакините можеха да стигнат и до по-изразителен успех.

На практика ЦСКА, който има мач повече от Левски, вече изостава от "сините" със 7 точки. Така шампионската титла изглежда мираж за тима от "Българска Армия".

Единственият гол в мача реализира Даниел Пеев. Той напредна с топката, в същото време Румен Трифонов не му попречи, и той с мощен удар разстреля Здравко Чавдаров. Вратарят Чавдаров замени под рамката Райс М`Боли, който не може да играе срещу клуба, който държи правата му.

След попадението ЦСКА така и не реагира особено адекватно. С почти нищо момчетата на Гьоре Йовановски не съумяха да затруднят Славия до края на полувремето. Особено слаби бяха двамата нападатели Мишел Платини и Килиън Шеридън.

Единственото положение за ЦСКА имаше Нелсън в последната минута на първата част, но той не успя да уцели вратата.

Двамата логично бяха заменени в началото на второто полувреме.

През втората част ЦСКА натисна, но по-близо до гол бяха славистите. Първо Божов, а след това и Галин Иванов пропуснаха добри ситуации.

Емил Велев не само не дръпна играчите си отзад, а пусна на терена нападателя Иван Цачев на мястото на дефанзивно действащия Богомил Дяков.

В края на мача Илия Илиев на два пъти за Славия, както и Нелсън и Трекаричи от ЦСКА, можеха да отбележат, но не бяха точни в завършващата фаза.

Така хората на Емил Велев донесоха трета загуба за ЦСКА от началото на шампионата.

СЛАВИЯ, 4-4-2: Кунчев, Дяков, Генев, Петков, Дениран, Г. Иванов, Меншров, Пеев, Р. Димитров, Божов, Христов (Цачев, Илиев и Колев);

ЦСКА: 4-2-3-1: Чавдаров, К. Стоянов, Виданов, Акуаро, Грило, Трифонов, Янчев, Маркиньос, Нелсън, Шеридън и Платини (Тибони, Костадинов и Трекаричи).