Обявилият мераци за участие в европейските клубни турнири отбор на Локо (Пд) продължава с неубедителното си представяне в контролите. "Смърфовете", които едвам оцеляха в елита през изминалия шампионат, загубиха в приятелски мач, в Банско с 1:3 спаринга си с Пирин (Бл).

Пловдивчани стигнаха първи до възможност за гол, но одобреният за договор нигериец Айодеве Франклин стреля с глава в гредата. В 13-ата минута Коце Гаджалов сгреши фатално при изнасяне на топката, която му бе отнета от Янков.

Последва бърза триходова комбинация на благоевградчани довела до гол на празна врата с автор Веселин Стойков.  В 31-ата "орлетата" удвоиха след флангова атака и гол с глава на Драги Коцев. Амнистираният Дани Кики върна пловдивчани в мача с попадение в края на първата част, когато остана непокрит при изпълнение на корнер.

След почивката, както става обикновено в контролите, многото смени съвсем развалиха качеството на играта. В невероятната жега Яне Сандански изглежда прегря демонстрирайки откровена балтия в краката на Христо Златински, за което бе отпратен под душовете за охлаждане.

В 71-ата минута бившият нападател на Локо (Пд) Зоран Златковски вкара с глава след поредната добра флангова атака на Пирин. Пловдивчани можеха да стигнат до по-почетна загуба, но младокът Рангел Абушев профука две добри възможности пред вратаря Ганев.

Локомотив (Пд) - Пирин (Бл) 1:3

0:1 Стойков (13), 0:2 Коцев (31), 1:2 Кики (45), 1:3 Златковски (73)

Локомотив (Пд): К. Акалски, Ем. Аргиров, П.Крачунов, К. Гаджалов, Кр.Трифонов, Хр. Златински, Том, Р. Абушев, М. Керчев, Х. Гуарино, Франклин.
Резерви: Ст. Ставрев, В. Георгиев, Г. Ерош, Д. Кики, Г. Петров, Иво Герджиков, Н. Чипев, Цв. Йотов

Пирин (Бл): Макенджиев, Дюлгеров, Митревски, Г. Георгиев, Башлиев, Якимов,  Иванов, Кацимерски, В. Стойков, Др. Коцев, Кондев.
Резерви: Ганев, Костов, Карачанаков, Воденичаров, Стоянов, Стоев,  Костадинов, З. Златковски, Ризов, Б. Пасков, Молдованов, Я. Сандански

Рефер: Георги Кабаков (Пд)
Жълти картони: Златински, Франклин (Л); Георгиев (П)