Мартин Камбуров и компания развалиха празника на русенци. Пловдивският Локомотив победи Дунав с 3:2 пред пълните трибуни на Градския стадион. Домакините поведоха в началото на мача, но постепенно прегоряха и бяха надиграни от своите гости.

НА ЖИВО Дунав - Локомотив (Пд): Гостите развалят празника

Русенските "дракони" ще играят за първи път на своя стадион

Пълният стадион и хубавото време предпоставиха хубавият мач, който се получи. Домакините бяха амбицирани да зарадват многохилядната публика и много бързо вкараха първия гол. Бинсент Карагерен напредна отдясно, стреля под малък ъгъл. Пиргов изби, но топката попадна в непокрития Бранимир Костадинов, който вкара на празна врата.

След попадението мачът се откри много. Русенци продължиха да атакуват опасно отдясно, а пловдивчани се абстрахираха от проблемите си и погледнаха сериозно напред. Веселин Марчев възстанови равенството с прекрасна индивидуална изява в 17-та минута.

Малко по-късно повече от 10 хииляди зрители изтръпнаха. Димо Бакалов преодоля вратаря Антонов и ... не уцели празната врата.

Домакините играеха малко по-прибрано, но при всяка възможност тръгваха напред. Гостите разиграваха по-бавно и търсеха с дълги подавания Мартин Камбуров и Веселин Марчев.

След почивката русенци се хвърлиха в атаки, търсейки възможност да зарадват пълните трибуни. Гостите хладнокръвно отразиха натиска и удариха в 57-та минута.

Мартин Камбуров се пребори за топката в наказателното поле на Дунав с Олексей Ларин. Голмайсторът не прощава в такива ситуации и хладнокръвно отбеляза своя гол №185 в групата на майсторите. Това попадение практически реши мача.

Играчите на Дунав тръгнаха ва банк напред. И започнаха да губят увереност и идея какво да правят. Пловдивчани разчиха на контри чрез Умарбаев, Камбуров и Марчев. Точно Марчев пет минути преди края отбялза своя втори гол в мача.

Бранимир Костадинов върна бързо едно попадение и съхрани частица надежда. Но финалният щурм не доведе до нищо.

Най-важното от този мач беше атмосферата. Пълните трибуни ни върнаха в едни времена, когато футболните срещи бяха празник. Дано това е една "бяла лястовица", която може да промени тенденциите в най-популярния спорт в България.