Шампионът на България не бе определен заедно с този в Англия.

Лудогорец кроеше планове тази вечер да спечели петата си поредна титла на България.

Разградчани обаче останаха крайно разочаровани от вдъхновения си съперник - Локомотив (Пловдив).

"Смърфовете" победиха "орлите" с 2:1.

ТОПСПОРТ проследи за вас случващото се на терена минута по минута в чата ни на събитията:

НА ЖИВО: Локомотив (Пд) - Лудогорец

Локомотив е един от двата отбора побеждавали разградските „орли" през това първенство, вече два пъти. Те дори имат още една победа на своя стадион през 2013-а година. В Пловдив има и едно равенство.

Лудогорци са печелили три пъти, но последната им победа от преди почти две години. Пловдивчани са вкарали 9 гола, но са допуснали 11.

Лудогорец можеше да бъде обявяван за шампион днес. При победа отборът щеше да събере 14 точки аванс при оставащи 4 двубоя. Това обаче не се случи.

Резултатът днес бе открит от голмайстора на пловдивчани - Мартин Камбуров. Таранът даде предимство в резултата на състава си след 25 минути игра.

В 32-ата минута Кафу получи втория си жълт картон, за симулация, оставяйки тима си с човек по-малко на терена на доста ранен етап от двубоя.

Това повлия на случващото се на терена, като "орлите" се прибраха в половината си, очаквайки шанса си на контраатака.

Вместо обаче разрадчани да стигнат до изравнителен гол, в 34-ата минута Гъргоров покачи на 2:0, нокаутирайки съперника окончателно.

Крайното 2:1 оформи Вандерсон, разписал се в продължението на мача.

Дори и извършените смени от Георги Дерменджиев през двете полуверемена не доведоха до промяна в резултата и Лудогорец записа едва вторито си поражение през футболната година.

Локомотив пък зарадва феновете си с поредна победа и ново добро представяне през сезона.