Калиакра закотви Миньор категорично на дъното, след като в отложен мач от 5-ия кръг на „А" група удари „чуковете" с 2:1 на собствения си стадион в Калиакра.

Домакините имаха тотално превъзходство през целия двубой и заслужиха успеха си. Въпреки това началото за тима на Филип Филипов никак не бе добро, след като в 27-ата минута буквално от нищото Костадин Марков центрира в наказателното поле, Йордан Господинов не се пласира добре и се остави да бъде глупаво прехвърлен за 0:1. Въпреки опитите на домакините така и не се стигна до обрат до края на първата част.

През второто полувреме Калиакра продължи да е по-активният тим и закономерно стигна до победата. Иван Александров се превърна в абсолютния герой за тима от Каварна, след като в 59-ата и 76-ата минута бе точен за крайното 2:1. Дебют за гостите от Перник записа дошлият от Стяуа Йордан Тодоров.