Дунав продължава с успешната си серия в Първа лига. „Драконите“ победиха Пирин с 1:0 в мач от третия кръг на елита ни. Срещата се игра на „Лудогорец арена“. Тимът на Веселин Великов вече има в актива си две победи и едно равенство, докато Пирин е с две загуби и един успех.

Срещата започна равностойно. Мачът се развиваше със спокойно темпо, а единственото по-интересно беше поведението на феновете на Дунав, които огласяваха „Лудогорец арена“ с песните си.

В 31-ата минута „драконите“ успяха да вкарат. Юлиян Ненов стреля, Ханс отрази кълбото, но при добавката играчът на Дунав не сгреши и се разписа за 1:0. През втората част символичните домакини бяха по-добрият отбор на терена. В 61-ата минута Антон Огнянов пробва опасен удар, но топката се отби в долния ъгъл на вратата. Последваха доста смени, които накъсаха играта.

НА ЖИВО: Дунав - Пирин

"Драконите" имат актив от четири точки, "орлетата" са с три

До края на мача, Ненов имаше шанс да вкара нов гол, но късметът покри Аргилашки и той отрази удара с крак.

Така след изиграването на този мач, "драконите" са на първото място със 7 точки. Пирин пък е на осмото място,