Изпълнителният директор на Локомотив (София) Иво Тонев заяви, че "железничарите" ще искат чуждестранен рефер и за следващото си гостуване в първенството, в Петрич на Беласица.

"Твърдо ще искаме чуждестранен рефер и за мача ни в Петрич. Това мисля, че е от полза и за нашите съдии", коментира Тонев след двубоя на Локомотив с Марек.

"Червено-черните" победиха в Дупница с 2:1 и се изравниха по точки с втория ЦСКА в класирането.

"До 20-ата минута играхме сравнително добре и логично стигнахме до гол. След това явно решихме, че сме взели мача и се отпуснахме, заради което домакините ни наказаха. През втората част бяхме по-добрият отбор на терена и победата ни е напълно заслужена.

Швейцарският съдия Жером Лапериер се справи отлично. Колкото до претенциите на ръководството на Марек ще кажа, че цяла седмица се наслушах на глупости. Крайно време е да престанат да се сипят безпочвени обвинения. Иначе пожелавам успех на Марек в следващите мачове", заяви Иво Тонев.

"Доволен съм от победата и трите точки. Преди срещата имаше доста напрежение около желанието ни мача да бъде свирен от чужденец. През първото полувреме играхме на приливи и отливи. През втората част обаче напълно доминирахме и победата ни е напълно заслужена.

Не видях дузпа за Марек, но имаше нарушение в наказателното поле на дупничани срещу Генков през втората част, което не бе отсъдено.

Няма да натоварваме играчите с прекалено високи очаквания, след като вече сме с равни точки с ЦСКА. Играем мач за мач, пък каквото стане", коментира треньорът на Локомотив Стефан Грозданов.

"Докато има разни отборчета като Локомотив, които раздават пари на български и чужди съдии за да бият няма да има футбол в България. Не ни даде чиста дузпа. За Локомотив даваше фаул след фаул, докато първото нарушение в наша полза бе чак след 20-ата минута.

Твърдо съм против да се канят чужди рефери за нашите мачове. Винаги съм бил за това да оставим нашите съдии да работят спокойно. Чуждите рефери ги искат тези, които работят със съдиите, като Локомотив (София).

Вижте в Румъния как всеки бие всеки. Тук ЦСКА, Левски и Локомотив не може да падат. Иначе съм доволен от играта на тима ни. Имахме преимущество през по-голямата част от двубоя, но пропуснахме добри положения", каза президентът на Марек Йордан Андреев.

"Тимът на Локомотив ни победи само благодарение на по-голямото си самочувствие. Стояхме на терена като равни и заслужавахме поне точка. Вкараха ни два гола без положения. Имаше очевадна дузпа за нас. Винаги съм твърдял, че съдиите ни не са лоши, но трябва да ги оставим на спокойствие. Те са затормозени от големите тимове, а не от малките като нас", коментира след двубоя треньорът на Марек Стоян Коцев.