Берое сложи край на негативната си серия. Заралии спечелиха важни три точки при домакинството си на Монтана с 2:1. Трите точки паснаха по отличен начин на дебютиралия днес старши-треньор Ферарио Спасов. Точни за успеха на "зелено-белите" бяха Атанас Зехиров и Мапуку, докато за гостите се разписа Стивън Петков. Попадението на последния ще бъде запомнено с неговата радост, тъй като нападателят на гостите се подигра с вече бившия наставник на беройци - Сашо Димитров.

Снимка 260076

Двубоят можеше да започне по отличен начин за домакините, които бяха близо до гола още с първата си атака. Георги Божилов се озова по крилото, след което центрира в наказателното поле на Монтана. Иван Михов изчисти с глава, ала топката попадна в краката на Наско Зехиров, чийто удар обаче се отклони в "син" играч и като по чудо излезе в корнер.

В 12-ата минута Радослав Кирилов изскочи за четвърти път зад неориентираната отбрана на Монтана. Бившият младежки национал излъга с тяло притичалия Бамба Диарасуба, ала изстрелът му бе прекалено слаб и стопиран от капитана на гостите - Христо Иванов.

Берое - Монтана 2:1 (Развой на срещата по минути)

Феро дебютира с успех

Късметът продължаваше да не напуска селекцията на Атанас Джамбазки. Тя оцеля и в 14-ата минута, когато Милисавлевич центрира от корнер, Мапуку избяга от персоналния си пазач Бамба, но от два метра прати коженото кълбо в горната греда.

Логичното все пак се случи след точно 26 минути футбол. Националът Атанас Зехиров се нагърби с изпълнението на пряк свободен удар и след ювелирно изпълнение не остави никакви шансове на съперниковия вратар.

Снимка 260077

Интригата в този двубой можеше бързо да приключи само 120 секунди след първото попадение. Голмайсторът Зехиров като на шега проби по крилото, след което предостави отлична топка за Мапуку. Нападателят обаче стори по-трудното и от няколко метра не съумя да уцели коженото кълбо.

Изненадата дойде веднага след почивката. Влезлият като резерва Стивън Петков моментално се оказа в епицентъра на събитията. В 48-ата минута той получи подаване от Сергей Георгиев, след което с изстрел от движение не остави никакви шансове на Макенджиев. Голът сякаш дойде като по поръчка за юношата на Левски, който под екипа си криеше фланелка под наслов "Абе, къде е Сашко?", подиграва с вече бившия наставник на Берое - Александър Димитров, който лично прогони младия играч от старозагорския тим преди няколко месеца.

Снимка 260078

Берое все пак дочака своя момент и в 73-ата минута нанесе важния си удар. Влезлият като резерва - Александър Василев изведе сам срещу вратаря ексцентричния нападате на домакините - Мапуку, който този път не сгреши и наказа коравия си съперник.

С победата Берое събра актив от 16 точки, които отреждат на тима осмото място. Монтана е твърдо на последната позиция.