Треньорът на Берое Илиан Илиев бе изключително доволен след постигнатата победа с 1:0 над Марек в Дупница.
"Спечелихме важни точки, макар че до края имаме доста важни мачове, които трябва да печелим. След мача с Локомотив (Пловдив) показахме, че можем да имаме и друго лице при гостуванията. Момчетата се бориха и дадоха всичко от себе си. Макар, че това звучи като клише, то в нашия случай наистина е така. Логично спечелихме", сподели Илиан Илиев пред Beroe Online.
Запитан на какво се дължи по-офанзивният стил на игра, който контрастираше на това, което показа отбора срещу Локомотив (Пловдив) Илиев каза: "Ако имаме физическа подготовка винаги съм искал от отбора ми да пресира противника още в неговата половина дори и като гост. По принцип дори и с Марек като играем не трябва да се прибираме изцяло отзад. При едно невнимание може да получим гол и пак да тръгнем. Затова трябва да се натиска от началото, а ако имаме късмета да вкараме гол става по-леко."
Темата за физическата подготовка също бе засегната от журналистите. "Ние имахме 3 седмици и не сме правили нищо за физическа подготовка. Искахме да сработим отбора, за да могат момчетата да си подават топката. От целия отбор 7-8 момчета се бяха позанемарили като не бяха работили сами, докато някои имаха основа върху която да градим. Все пак някой път в тежки ситуации, когато нямаме сили на преден план излизат морално-волевите качества. Видя се, че на някои им беше тежко, но излязоха и показаха характер", коментира Илиев.
Старши-треньорът отговори и на въпрос свързан с Атанас Апостолов, който отбеляза втория си гол за мъжкия тим на Берое и с това донесе победата над Марек. "Атанас Апостолов го видях в старша възраст "Б". Бях на мач на неговата възраст и на 15-ата минута казах, че трябва да започне подоготовка с нас. Той показа неща, които го правеха готов за мъжкия отбор", заяви варненецът.
Запитан шеговито дали ще пусне Апостолов на абитуриентския му бал Илиев отговори: "Първенството свършва рано, така че и на почивка може да го пуснем."
Наставникът на Берое засегна и темата за "решаващите" мачове както журналистите обичат да наричат срещите при борбата за оставане в групата: "Някои ваши колеги твърдяха и преди първенството, че всички мачове са финали и на живот и смърт. Няма такова нещо. Същото пишеше във вестниците днес и за мача с Марек. При нас няма мачове на живот и смърт. След даден мач идва друг, втори, трети... Ако играем даден мач като финал след това сме морално изразходвани за следващия, ако не успеем да го вземем. Казх на момчетата, че искам във всеки мач да се борят с характер и да се опитват да играят футбол. Това е най-важното", завърши Илиев.
Velpek
на 25.03.2008 в 22:24:31 #2Честита първа и много важна победа на Илиян Илиев. И като голям треньор очакваме от него да има мнение по някои въпроси, които се коментират в града. По-коректно е да се интересуваме сега след този успех срещу Марек, отколкото да се злорадства след загуба. А именно: Какъв точно е проблема с Петър Колев? Не е готов здравословно, физически, тактически, психологически или какво? Или му липсват класа и опит? Вече пет мача - пейка. Моите уважения към цялата защита, но кой точно е по-класен от бившия капитан? Вече два мача не е титуляр и Милен Христов. Това момче направи много силна есен. Играеше десен халф-бек и правеше по 10 центрирания на мач. Спомнете си мача с Беласица. Те двамата с Иво Иванов донесоха трите точки. А сега и той - пейка. И за да не е само критика - браво за Наско Апостолов.
1986
на 24.03.2008 в 02:42:16 #1Илиане, голям си!