С хеттрик на Атанас Николов отборът на Миньор победи Ботев като гост с 3:0 в последния двубой от 5-ия кръг на "А" група. Така в пети пореден път трупата на "канарчетата" инкасира повече от три гола в родното първенство и съставът на Енрико Пичони остава твърдо на последното място.

В същото време Миньор има в актива си 10 точки и заема престижното 4-о място след 5-ия кръг.

Перничани бяха по-добрият отбор през целия двубой и заслужено стигнаха до успеха. В края на първото полувреме Атанас Николов откри резултата. През втората част отново той се разписа на два пъти и сложи точка на спора.

БОТЕВ - МИНЬОР 0:3
0:1 Николов (41)
0:2 Николов (63)
0:3 Николов (70)

БОТЕВ: Велинов, Д. Витанов, В. Василев, Вергилов, Григоров, Бекяров, Благоев, Кочев, Етов, Йорданов, Сталев,
Старши треньор: Енрико Пичиони