Берое победи Монтана в първи мач от 25-ия кръг на Първа лига. Старозагорци се наложиха с 3:0 на стадиона в Ловеч. Срещата не предложи особени футболни качества като пасивната игра на двата тима, особено през първата част, отегчи тотално малкото зрители на "Градския стадион".

На мача присъстваха едва 32 зрители. От тях 14 бяха от Берое, а 18 от Монтана.

Попаденията за Берое станаха дело на Борислав Цонев и Жуниор Мапуку. През първата част се стигна до едва два удара към вратата.

В 10-ата минута, Мапуку навлезе в наказателното поле и бе затворен от двама бранители, все пак нападателят стреля от малък ъгъл, но неточно.

НА ЖИВО: Монтана - Берое

Спасов без Охене и Кирилов

В 33-ата минута, Даниел Генов стреля ефектно с гръб към вратата със задна ножица, но не затрудни Душан Перниш.

През втората част, старозагорци се смилиха над клетите неутрални зрители и вкараха попадения.

В 53-ата минута Мартин Райнов центрира дълго към Борислав Цонев, който не успя да засече хубаво с глава и вратарят изби право в него и при добавката, бившият играч на Левски не сгреши.

В 75-ата минута, Борислав Цонев вкара втория си гол в мача след като засече много добър пас и с ефектен удар от лявата част на наказателното поле реализира за 2:0.

Третото попадение падна малко преди края на редовното време след като Мапуку вкара седмия си гол за Берое след като Веселин Пенев му пусна успоредно, а за него остана най-лесното - да засече за 3:0.