Турнир: efbet Лига Стадион: Зрители:
90′

КРАЙ НА МАЧА!

86′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Мапуку вкарва седмия си гол за Берое след като Веселин Пенев му пусна успоредно, а за него остана най-лесното - да засече за 3:0!

79′

Плътен изстрел на Мапуку от 13 метра, фронтално на целта, е париран от Брокс.

75′

Атанасов получ топката в пеналта на Берое и стреля, но не намери вратата на Перниш.

70′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Борислав Цонев вкарва втория си гол в мача след като засече много добър пас и с ефектен удар от лявата част на наказателното поле реализира за 2:0!

68′

Вилафане е заменен от Атанас Илиев.

60′

Сергей Георгиев проби по десния фланг и центрира в пеналта, където Атанасов засече с глава, но Перниш изби в корнер. След неговото изпълнение Васев нахлу в наказателното поле и пробва удар от малък ъгъл, но бе неточен.

57′

Атанасов центрира от фаул, а Генов засече топката с глава. Ударът обаче не намери очертанията на вратата.

53′

ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Мартин Райнов центрира дълго към Борислав Цонев, който не успя да засече хубаво с глава и вратарят изби право в него и при добавката, бившият играч на Левски не сгреши!

48′
47′

Божилов е заменен от Виле Салмикиви.

47′

Антони Иванов влезе на мястото на Даниел Гаджев.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

40′

Цонев намери Мапуку пред наказателното поле. Нападателят овладя, но стреля прекалено леко и неточно към вратата на Брокс.

33′

Даниел Генов стреля ефектно с гръб към вратата със задна ножица, но не затрудни Душан Перниш.

31′

Бамба е заменен от Марко Яколич.

26′

Карачанаков изпълни добър пряк свободен удар от малък ъгъл, но Брокс успя да избие в корнер. Нищо опасно след изпълнението на ъгловия удар.

23′

Гаджев получи жълт картон.

19′

Бамба пострада при сблъсък с Мапуку. Бранителят изпитва болки в коляното и има нужда от помощ, за да напусне терена.

14′

Боби Цонев центрира добре от фаул, Мартин Райнов остана малко под топката и реши с псувни да изрази недоволството си от това.

10′

Мапуку навлезе в наказателното поле и бе затворен от двама бранители, все пак нападателят стреля от малък ъгъл, но неточно.

8′

Спокойни първи минути на мача в Ловеч. Без положения пред двете врати.

4′

Като намери Цонев пред наказателното поле, който стреля към вратата, но бе неточен.

1′

9. Атанас Илиев 91. Почански

Монтана приема Берое в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Срещата е в Ловеч и запова в 17:30 часа. Главен съдия на двубоя е Георги Кабаков от Пловдив, който ще разчита на своите първи асистенти Георги Калудов и Йордан Петров

Ферарио Спасов няма да може да разчита на наказания Карлос Охене и контузения Радослав Кирилов.

Берое в търсене на втори пореден успех

Старозагорци играят с Монтана

В последния изигран кръг от първенството Берое победи с 1:0 в домакинството си на Левски, а Монтана загуби с 1:2 от ЦСКА. Преди изиграването на 15-ия кръг Берое заема 9-ата позиция с актив от 29 т., а мотнаци се намират на 14 място с 12 т.

В историята на най-високото ниво на българския футбол Берое е надделявал над Монтана 6 пъти, а 5 са победите на сметката на съперника. 4 са двубоите, завършили без победител, а головата разлика е 19:16 в полза на "зелено-белите".  Двата тима се срещнаха по-рано през сезона, когато в двубой от 12 кръг Берое победи с 2:1 под Аязмото. Най-честият резултат в двубоите между тези съперници е 0:0 и 2:1 за Берое (по 3 пъти). Берое е в серия от 3 поредни победи над този съперник.