В безумно слаб мач Славия записа втората си поредна загуба като домакин в "А" група. Предвождани от Емил Велев - Кокала, "белите" отстъпиха с 1:2 на Берое. Загубата далеч обаче не е притеснителна, а по-скоро безобразната игра на тима.

В същото време Берое също не показа кой знае какво, но все пак като че ли имаше по-ясна идея за какво е на терена. Разбира се трябва да се отчете и умората, натрупана от беройци, които играха финал за Суперкупата в сряда.

В класирането Берое събира 4 точки и има мач по-малко от останалите отбори. С мач повече, Славия остава с 3.

В интерес на истината срещата на ст. "Славия" се игра при страхотна жега, поне през първото полувреме. Дали заради това, или по друга причина, то бе изключително слабо. И скуката щеше да е пълна, ако в 25-ата минута при едно стандартно центриране от крилото на Петър Димитров, капитанът на Славия Йордан Петков не си беше отбелязал смешен автогол.

Малко по-късно същият този Петър Димитров можеше с глава да вкара втори гол, но ударът му към опразнената от неориентирания Кунчев врата, излезе в аут.

Съвсем малък бе импулсът в редиците на Славия в началото на второто полувреме. С влизането на Галин Иванов те опитаха да натиснат, но безуспешно.

Все пак чудото се случи в 72-ата минута. При спорни обстоятелства съдията Вихрен Манев отсъди дузпа за славистите. Нарушението бе на Станислав Бачев срещу Николай Божов, който наистина добре се строполи при съприкосновението със защитника.

От бялата точка Дани Пеев изравни - 1:1.

В 79-ата минута Берое взе та вкара нов гол. И този път "белите" бяха "съавтори" на попадението. Виктор Генев и вратарят Кунчев не се ориентираха за пореден път и опитният Бачев се реваншира с попадение за 2:1.

До края на мача Берое направи няколко добри контри и не допусна Славия да наложи натиск. Стойчо Младенов - Джуниър се появи в добавеното време и бе изключително активен, показвайки изключително желание за игра.

Логично от трибуните поискаха оставката на Емил Велев - Кокала, който бесен от ситуацията, отказа коментар пред репортерката на Ринг.