Берое гостува на Монтана в мач от XXII кръг на News7 футболно първенство. Срещата ще бъде предавана единствено по beroe.tv в официалния сайт на Берое. За главен арбитър на мача бе назначен Георги Йорданов от Габрово.

Двубоят за старозагорци пропуска контузеният Емил Ангелов, също Игнат Дишлиев и Педро Еуженио, които все още не са готови на 100%. Извън групата остана и получилият в сряда червен картон Алберто Лоузейро.

Петър Хубчев даде почивка на Владимир Зафиров, Георги Андонов и Елио Мартинс, като ги остави извън групата преди важния първи мач за Купата на България идния четвъртък. Те проведоха днес индивидуална тренировка под ръководството на треньора от школата Петър Костадинов.

"Най-важната ни задача е всъщност да не правим разлика между Монтана, Левски, Ботев и Лудогорец. С достатъчно уважение се отнасяме към този отбор. В зимната пауза, поне като имена, привлякоха много добри футболисти илично аз очаквах да бъдат една от приятните изненади в българския футбол. С достатъчно уважение се отнасяме към тях, за да ги подценим", коментира Петър Хубчев.

Днес група от 18 футболисти замина за Монтана:

вратари: Иван Караджов, Теодор Скорчев

защитници: Борислав Стойчев, Веселин Пенев, Георги Динков, Здравко Илиев, Иво Иванов, Пламен Крумов

полузащитници: Амир Саюд, Атанас Зехиров, Давид Каядо, Дончо Атанасов, Елиаш Алвеш да Силва, Иван Горанов, Игор Джоман, Мартин Райнов

нападатели: Венцислав Христов, Джери Ситое.

Мачът между двата отбора ще бъде под номер 10 в историята на "А" футболна група. Досега в тях Берое е записал 2 победи и 4 загуби, а 3 срещи са завършили без победител. Головата разлика между двата отбора е 9:11 в полза на Монтана.