На "Герена" отдавна са си написали домашното поне в едната част от намеренията си за изграждането на нов стадион "Георги Аспарухов". Както е известно, от Общината обявиха, че най-вероятно трябва да се създаде общо дружество, след като от Левски представят проект и инвеститор за съоръжението.
"Сините" обаче са категорични, че няма смисъл тепърва да се регистрира такова. Причината е, че най-лесно е Общината да получи процент от "Стадион Георги Аспарухов" ЕАД, което се появи на бял свят в началото на 2024 година, пише "Мач Телеграф". В момента Левски притежава 100% от него. Двете страни в последствие ще решат какъв дял ще отиде в Столична Община, чиято собственост стана базата на "Герена".
Освен това се очаква част от акциите на "Стадион Георги Аспарухов" ЕАД да попаднат и в компанията, която Левски ще привлече като инвеститор. Както е известно, цяло Общо събрание бе свикано заради намеренията на Левски да строи нов стадион. Наско Сираков бе категоричен, че се работи по този въпрос, но най-важното в момента е Левски да си осигури място в Европа. Тимът на Хулио Веласкес изпусна да се бетонира на второто място с равенствата със Славия, Арда и Ботев Пд.
n-a-Tpz7xim7
на 03.04.2025 в 12:14:16 #13Не съм никъв анадолчо или там кой си мислиш. Аз съм дух, който знае всичко за теб и всичките ти тайни. Дърт си вече и не разбираш от новите технологий. Знам кой си, знам къде си, знам всичко за теб! Най-добрата опция за теб е или да прегърнеш Господ Бог или да не влизаш ввъв форума повече, щото обществото няма файда от такива като теб! Аре чао за сега. Следя те , внимавай!
waterloo
на 02.04.2025 в 18:38:46 #12Оставете го тоя изперкал старец Анадолчо Алиеф с новия си ник n-a-Tpz7xim7 да се дави в спермата на ман@фите, които го порят и му се празнят в устата всеки ден. Той сам ще си сложи въжето и няма да доживее сглобката в Борисовата градина! Или масивен инфаркт или ще се удави в сперма! Ако до тогава не го е уморила щерка му, на която и писна да обслужва с пОтката си тираджиите на Околовръстното.!
waterloo
на 02.04.2025 в 18:32:55 #11Л@йноядецът Анадолчо Алиеф скрит зад пореднияи си ник n-a-Tpz7xim7, пие сперм@та на дъртите ман@фи в сиропиталището за бездомници където го натири щерка му, за да не живее повече на нейната пОтка! Мършояд отвратителен!
n-a-Tpz7xim7
на 02.04.2025 в 18:24:53 #10DDT77 - остави го тоя изперкал старец да се дави в сперматана ман@фите , които го порят и му се празнат в устата всеки ден. Той сам ще си сложи въжето когато стане бижуто! Или масивен инфаркт или ще се удави всперма! Ако до тогава не съм го уморил аз!
n-a-Tpz7xim7
на 02.04.2025 в 18:19:15 #9Воденлайнояд, кажи как пиеш сперм@та на дъртите ман@фи в старческия дом където те оставиха децата ти, че ги е срам от теб! Ти мършояд отвратителен!
waterloo
на 02.04.2025 в 17:33:12 #8DDT77, а бе оранжев ибрикчийо, всеки има право на собствено мнение още повече когато помества неопровержими факти.
Какво си се разпенил?
Дискусията с теб е приключне отдавна.
Явно си решил да се правиш на моралист като си седнал да поучаваш кой бил завистлив и кой не.
Нали беше пуснал някакъв link с името на възложителя, което стояло на някаква табелка на оградата на несъществуващоя вече Кочинпарк.
Ограмотих те като ти посочих разликата между възложител, изпълнител и инвеститор.
За мен темата е приключен и с удоволствие ще продължа да се бъзикам с цялата мутренска схема, която върви в Борисовата градина.
А ти се радвай на "бесните темпове" с които върви сглобката там
Аз нямам проблем, но ако ти имаш такъв - той си е лично зтвой
Хайде изчезвай!
:
DDT77
на 02.04.2025 в 17:10:42 #7waterloo на 02.04.2025 в 16:46:38 ------------------------------------------------------------------------- От теб по-завистлив едва ли има. По цял ден се пениш с измислени твърдения, които ако бяха истина досега ти или подобни на теб индивиди да бяхте използвали за да бавите още строежа на стадиона на ЦСКА. Знам че те яде вътрешно факта че ЦСКА ще има стадион, а Левски още няма дори желаещ да инвестира, но публикуването на подобни заядливи и неверни твърдения няма да ти донесе вътрешен мир. Напротив, с тези всекидневни изблици само ще се задълбочават тези ти проблеми. Спри се докато е време. И не, никой не завижда ако успеете да си намерите инвеститор. Но е супер смешно, да говорите за стадион и за решения без да имате инвеститор. Наскоро Левски на Левскарите даже ревеше че никой не ги бил питал за броя на местата. Алоооо, като извадите пари да плащате тогава ще определяте и броя на местата. До тогава ще се радвате ако се появи някой и направи стадион, който да е с по-малко места но печеливш за да може да си избие инвестицията. А тия мераци общината да вземе от парите на софиянци и да ви построи стадион, просто ги забравете.
waterloo
на 02.04.2025 в 16:46:38 #6Оредялата оранжевата свинска сбирщина побърза да се спеши под статията за стадиона на "Левски", при който нещата не са мръднали и сантиметър, НО... зависта е присъща на оранжевите ибрикчии.
Да видим какво става на Кочинпарк:
Новият проект за основен ремонт на стадион "Българска армия" в Борисовата градина прегази закона за устройство на територията. Инвестиционното предложение стъпва на две издадени от главния архитект на София Здравко Здравков визи за проектиране, които страдат от много пороци. Недопустимо е и стартирането на ремонта без оценка на въздействието върху околната среда За стадиона са издадени две визи за проектиране, и двете разписани от главния архитект на Столична община Здравко Здравков. Първата виза е за реконструкция на футболното съоръжение - от 12 септември 2019 г., а втората е от 5 май 2023 г. и е за благоустрояване на прилежащото пространство в най-големия столичен парк. "И двете визи не почиват на законова основа, тъй като няма подробен устройствен план (ПУП) за Борисовата градина. Няма дори приет предварителен проект", каза общинският съветник от ДБ Борис Милчев. По думите на юриста освен противоречието на визите със закона, без ПУП няма и регламентирана връзка между спортното съоръжение в имота и околното пространство на парка, особено за транспортния достъп. "Проблемът е в това, че завареният стадион няма устройствен статут. При това положение, спрямо него е приложим чл. 53 от ЗУТ - допуска се вътрешно преустройство, промяна на предназначението и ремонти, без да се изменя външното очертание в хоризонтално и вертикално отношение и без да се правят нови или да се укрепват съществено носещите конструкции. Намерението е за "реконструкция" на стадиона със съществени конструктивни намеси и промяна във външното очертание, което не може да се постигне без градоустройствен статут на обекта, т. е. без да е одобрен проектът на ПУП или поне да е приет предварителният проект на ПУП за Борисовата градина", обясни Милчев, който е член на комисията по устройство на територията, архитектура и жилищна политика към общината, бивш служител на направление архитектура и градоустройство на София и правен консултант на Камарата на архитектите в България.
Това не пречи мутренската схема в Борисовата градина да работи!
filo-123
на 02.04.2025 в 12:27:17 #5Нека първо платят сектор А и тогава да говорят за стадион.
Blade_Reloaded
на 02.04.2025 в 11:51:39 #4Ако от Левски искат да имат нов, хубав и евтин стадион преди ЦСКА схемата е ясна: 1. Общината влиза във въпросното ЕАД със четирите имота и стадиона срещу което получава 1% от собствеността в ЕАД-то и то става АД; 2. После бута стадиона и губи 0,5 % и остава с 0,5 %; 3. Изгражда нов стадион за 300 милиона Евро за 6 месеца, година максимум, като вече е с почти 10 % в АД-то; 4. Плаща данъците и такса смет за 30 години напред срещу което не получава по-голям процент, но има правото пред имате на садиона да постави префикс и така стадиона се наименува общински сатдион Георги Аспарухов - Палмс Бет; 5. Назначава Наско Сираков за изпълнителен директор, който вкарва решения за промяна на устава и вече не Изпълнителен директор, а самоДиректор, защото така или иначе нищо не изпълнява. 6. На общото събрание представителят на общината сяда заедно с дъщерите на Раева, защото имат еднакъв дял от дружеството.
the_shooter
на 02.04.2025 в 11:38:41 #3Лаф да става...
stopet
на 02.04.2025 в 10:06:30 #2Основният въпрос е: За какво са й на общината акции от нещо, в което постоянно трябва да се наливат пари? В БГ е много трудно един такъв стадион да е печеливш.
vidovden
на 02.04.2025 в 09:12:49 #1На гол тумбак,чифте пищови.